RegisterRemind My Password
Sign in

Asya

SİNGAPUR

Singapur, Malay yarımadasının güney ucunda, ekvatorun 137 kilometre kuzeyinde yer almaktadır. Kuzeyde Malezya ‘nın Johor eyaleti, güneyde ise Endonezya ‘nın Riau Adaları ile çevrilidir. Dünyanın az sayıdaki şehir devletlerinden biridir. Singapur yani Aslan Şehir, Güneydoğu Asya ‘nın tek ada şehri olma özelliğini taşımaktadır. Ada ,küresel bir ticaret noktası ve finans şehridir.

Marina Bölgesi

Geniş bir alana yayılmış olan bölge ;otellerin ,kumarhanelerin ,mağazaların ve eğlence mekanlarının bulunduğu bir yerdir.

Çin Mahallesi

Singapur ‘un otantik mekanlarında ,labirent gibi sokakları bulunan Çin Mahallesi ,Tipik Çin dükkanlarının bulunduğu bölgeden ;hediyelik eşyalar ,Çin ipekleri ,heykeller ve antikalar bulabilirsiniz. Her türlü otantik alışveriş mekanı sunan bölge turistlerin uğrak yerlerinden biridir.

Botanik Bahçeleri

Unesco Dünya Mirasları listesinde bulunan Botanik Bahçeleri ,şehrin en göz alıcı yerlerindendir. 52 hektarlık bir alan yayılmış yağmur ormanları ve tropikal yeşil bahçelerden oluşmaktadır. Mekanın en güzel köşelerinden biri de Orkide Bahçesidir.

Universal Studios

Mağazalar ,restoranlar ve eğlence mekanlarının bulunduğu en ünlü turistik alanlardandır.

Sentoza Adası

Singapur ‘un güneyinde bulunan ,tropikal bitki örtülü ‘’dinginlik’’ anlamına gelen Sentoza adıyla bilinen tatil adasıdır. Sentoza adasında Singapur ‘un turizm sembolü olan aslan heykeli ‘’Merlion Tower’’ ve Sualtı Dünyası Akvaryumunu görebilirsiniz.

Gece Safarisi

Singapur’un kuzeyinde kurulu ,dünyanın ilk gece safarisi bölgesi 900 hayvana ev sahipliği yapmaktadır. Aslan ,kaplan ,fil ,zürafa ,gergedan gibi hayvanların doğal ortamlarına yakın serbest dolaştıkları bir vahşi hayvan parkıdır. Parkın loş ışıkları altında safari arabaları ile gezilmektedir. Aynı zamanda ,mevcut gezi patikalarında da yürüyerek hayvanları görme imkanı bulunmaktadır.

Singapur Gece Hayatı

Singapur gece hayatı çok canlı ve çok çeşitli eğlenceler sunmaktadır. Bazı klüpler 24 saat hizmet vermektedirler. Cuma ve Cumartesi günleri barların en yoğun ve aktivitelerin en çok olduğu günlerdir. Clarke Quay ve Boat Quay ,Singapur ‘un en canlı gece hayatı noktalarındandır.

Singapur Festivalleri

Çin Yeni Yılı Çin Yeni Yılı kutlaması ,Çin ay takvimine göre Ocak veya Şubat aylarında düzenlenmektedir. Geçit törenleri ve kutlamalar yapılmaktadır. Singapur Yemek Festivali Temmuz ve Haziran aylarında kutlanmaktadır. Ada genelinde sokaklarda düzenlenen bir festivaldir. Singapur mutfağının çok çeşitliliğini bu festivalde görebilirsiniz. Singapur Havai Fişek Festivali Singapur ‘un bir parçası olan bu kutlama ,farklı farklı gecelerde yerli ve yabancı birçok ekip tarafından düzenlenmektedir.Çin Yeni Yılı Çin Yeni Yılı kutlaması ,Çin ay takvimine göre Ocak veya Şubat aylarında düzenlenmektedir. Geçit törenleri ve kutlamalar yapılmaktadır. Singapur Yemek Festivali Temmuz ve Haziran aylarında kutlanmaktadır. Ada genelinde sokaklarda düzenlenen bir festivaldir. Singapur mutfağının çok çeşitliliğini bu festivalde görebilirsiniz. Singapur Havai Fişek Festivali Singapur ‘un bir parçası olan bu kutlama ,farklı farklı gecelerde yerli ve yabancı birçok ekip tarafından düzenlenmektedir.

Singapur'da Yeme İçme

Singapur ;etnik çeşitliliği ,tarihi ,kültürü ile kendine özgü ve kendine ait kokusu bulunan çok sayıda mutfağa sahiptir. Bunlar ; Çin mutfağı ,Hint mutfağı ve Thai mutfağıdır. Ayrıca ,bu şehir devletinde dünya mutfaklarına ait diğer tüm tatları tadabilirsiniz. Singapur denilince akla gelen ilk yemek ise şehre özgü tavuklu pilavdır. Bu yemek Singapur ‘un ulusal yemeğidir. Bu nefis yemeği alçakgönüllü esnaf lokantalarından ,üst sınıf restoranlara kadar neredeyse her yerde bulabilirsiniz.

SİNGAPUR'DAN ALABİLECEĞİNİZ HEDİYELİK EŞYALAR

Singapur ,alışveriş için çok fazla alternatif sunmaktadır. Özellikle Orchard Road alışverişin merkezi konumundadır. Dünyaca ünlü tüm markaları ve yerel dükkanları şehrin dört bir köşesinde görebilirsiniz. Chinatown gibi bölgeler de ise ,daha ekonomik hediyelik eşyalar bulabilirsiniz.

SİNGAPUR RESMİ TATİL GÜNLERİ

• 1 Ocak –Yeni Yıl • Çin Yeni Yılı – Şubat ayı • 3 Nisan Kutsal Cuma • 1 Mayıs – İşçi Bayramı • 25 Aralık - Noel

SİNGAPUR HAKKINDA PRATİK BİLGİLER

• Singapur ,yılın tüm zamanı sıcak bir bölgedir. Yoğun güneş ışınlarından korunmak için yanınızda mutlaka güneş kremi bulundurunuz. • Singapur da tüm cep operatörleri çalışmaktadır. • Kredi kartlarının hemen hemen hepsi geçerlidir.(American Express ,Visa ,Mastercard ,Diners Club ,Jcb ,Euro Card vb.). • Singapur ‘a giderken yanınızda dolar götürebilirsiniz. • Singapur ,dünyanın en güvenli noktalarından biridir. • Singapur ‘a İstanbul’dan direkt uçuşlar bulunmakla beraber ,aktarmalı uçuşlarda yapılmaktadır. • İstanbul’dan Singapur ‘a uçuş süresi ortalama olarak direkt uçuşlar için 11 saat ,aktarmalı uçuşlar için ise 14 saat olarak öngörülmektedir. • Singapur da havaalanından transfer özel araçlar ile sağlanmaktadır. • Trafik sağdandır. Araba kiralamanızı önermemekteyiz. • Elektrik şebekesi 230 V, 50 Hz olup, G tipi üçlü piriz kullanılmaktadır. Yanınızda mutlaka dönüştürücü bulundurunuz.

SİNGAPUR VİZE ŞARTLARI

Singapur ,Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. Tatil planınızı yaparken vize için zaman ve para harcamayacağınızı göz önünde bulundurunuz.

SİNGAPUR TÜRKİYE KONSOLOSLUK BİLGİLERİ

Singapur Büyükelçiliği Adres: Turkish Consulate General in Port Louis, Mauritius c/o Currimjee Jeewanjee & Co. Ltd. 38 Royal Street Port Louis ,Mauritius Telefon: +65 64227322 +65 65333390 Fax: +655333360 Web: http://singapur.be.mfa.gov.tr E-mail: embassy.singapore@mfa.gov.tr

PENINSULA CALL CENTER (ISTANBUL)

Telefon: 0 212 292 40 42 E-mail: Peninsula@peninsula.com.tr
Tags

singapur,singapur turları,tur rezervasyon,asya,uzakdoğu turları,çin yeni yılı,uzakdoğu

Tour Operators Click Here
Conversation via Whatsapp
+90 533 430 7477
Peninsula Tours | Call Center
Click To Call
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
Anladım