RegisterRemind My Password
Sign in

Hint Okyanusu

SEYŞELLER

Özellikle Avrupalı turistlerin ilgisini çeken Seyşeller ,eşsiz kumsalları ,su altı zenginliği ve büyüleyici doğası ile ön plana çıkmaktadır. Hint okyanusu üzerinde 115 adadan oluşan Seyşeller size harika bir deneyim sunmayı garanti etmektedir.

SEYŞELLER'DE GEZİLECEK YERLER

Mahe

Mahe ,Ülkenin en büyük adası ve Şeyseller ’in merkezi konumundadır. Adanın en ünlü plajı olan Beau Vallon Bay’da yüzme ,su sporları ,dalış vb. etkinlikleri yapabilirsiniz.

Praslin

Şeyseller ’in 2. Büyük adası olan Praslin; Anse Lazio ve Anse Georgette plajlarıyla dünya çapında bilinen ve dünyanın en iyi 10 plajlarından 2 sini içinde barındıran bir adadır.

La Digue

Seyleller ’in Mahe ve Praslin ‘den sonra üçüncü büyük adasıdır. Dünyada nadir görülen kuş türleri ve sualtı canlılarına ev sahipliği yapmaktadır. Doğal yaşamı ,berrak suları ve kumsalları ile La Digue görülmesi gereken yerlerden biridir.

St. Anne Marine Ulusal Parkı

Başkent Victoria’dan 5 km uzaklıkta bulunan St. Anne Marine Ulusal Parkına botlar ile ulaşabilmeniz mümkündür. St. Anne Marine Ulusal Parkında ;cam tabanlı tekne gezileri ve şnorkel ekipmanlarıyla dalarak olağanüstü sualtı zenginliklerini keşfedebilirsiniz. Bu renkli Deniz Parkına ,yerel tur operatörlerinin düzenledikleri günübirlik turlara katılarak ta gidebilirsiniz.

Vallee de Mai

Unesco Dünya Mirası listesinde bulunan Vallee de Mai ,doğal güzelliğiyle büyüleyen Palmiye Ormanıdır. Ayrıca ,sadece Vallee de Mai ‘ye özgü Seyşeller Siyah Papağanı ve farklı kuş türlerini de bu parkta gözlemleyebilirsiniz.

Seyşeller Ulusal Botanik Bahçeleri

Mont Fleuri ‘de bulunan bu Botanik Bahçeleri ,Şeyseller ‘de bulunan en eski abidelerden biridir. Tropikal ve egzotik bitkilerden ,dev kaplumbağalar ve Şeyseller ‘in doğal orkidelerini görebileceğiniz botanik parkta güzel izlenimler edinebilirsiniz.

Seyşeller Gece Hayatı

Seyşeller ‘de gece hayatı pek hareketli olmasa da adalarda çeşitli dans aktiviteleri sunulmaktadır. Ayrıca ,otellerde ve Mahe adasında bulunan klüpler ve casinolarda da vakit geçirebilirsiniz.

Seyşeller Festivali

Seyşeller Okyanus Festivali: Ülkenin olağanüstü deniz mirasını kutlamak amacıyla düzenlenen Seyşeller ‘in en önemli festivallerinden biridir. Festival aktivitelerinde ;bot yarışları ,kano yarışları ,dalış ,özel oyunlar ve aktiviteler ,deniz ürünleri pazarı kurulması ve bu pazarlarda deniz ürünlerini tadabileceksiniz. Ayrıca ,çeşitli hediyeler ve DJ performansları gibi etkinlikleri kapsamaktadır. Etkinlik tarihi: 2-9 Aralık. Kreol Festivali: Seyşeller kültürünün en önemli ve en büyük festivallerinden biridir. Ziyaretçilerine bir haftalık eşsiz Kreol dünyasının renklerini ,müziklerini ,lezzetlerini yaşatmaktadır. Ülkenin Kreol kimliğini en iyi şekilde tanıyabileceğiniz bu etkinliğe mutlaka katılmanızı önermekteyiz. Bazı etkinlikler ücretsiz ,bazı etkinlikler ise ücretsizdir. Festival , 25-31 Ekim tarihleri arasında düzenlenmektedir.

Seyşeller'de Yeme İçme

Seyşeller ‘de Kreol Mutfağı ;Fransız mutfağının inceliklerini ,Hint mutfağının egzotizmini ve Doğunun etkileyici mutfağını sunmaktadır. Hint Okyanusunda Tropikal bir ada olması sebebiyle de deniz ürünleri bir adım öndedir. Ayrıca ,dünya mutfağından da farklı yemekleri misafirlerine sunmaktadır.

SEYŞELLER'DEN ALABİLECEĞİNİZ HEDİYELİK EŞYALAR

Seyşeller’den hediyelik eşya alışverişi için Victoria şehri doğru tercih olacaktır. Çünkü ,başkent Victoria diğer şehirlere göre daha çok pazarın bulunduğu bir bölgedir. Başkentte bulunan yerel pazarlardan sevdikleriniz ve kendiniz için el yapımı hediyelik eşyalar ,Hindistan cevizinden yapılmış ürünler tercih edebilirsiniz.

SEYŞELLER RESMİ TATİL GÜNLERİ

1 Ocak –Yeni Yıl 1 Mayıs – İşçi Bayramı 18 Haziran – Anayasa Günü 29 Haziran – Ulusal Gün 25 Aralık - Noel

SEYŞELLER HAKKINDA PRATİK BİLGİLER

• Seyşeller ,Ilıman bir iklime sahiptir. Bu nedenle ,Seyşeller’de ince ve yazlık kıyafetler tercih etmenizi önermekteyiz. Sıcaklık ,yıl boyunca 24 ile 32 dereceler arasında seyretmektedir. • Seyşeller de tüm cep operatörleri çalışmaktadır . • Kredi kartlarının hemen hemen hepsi geçerlidir.(American Express ,Visa ,Mastercard ,Diners Club ,Jcb ,Euro Card vb.). • Seyşeller güvenli bir ülke olmasına rağmen yine de değerli eşyalarınızı güvenli bir yerde saklamanızı veya otel kasasına koymanızı önermekteyiz. • İçme suyu için sadece Mahe ve Praslin adalarındaki çeşme sularını kullanınız. Diğer adalar için yanınızda şişe su bulundurmanızı önermekteyiz. • Seyşeller’e İstanbul’dan direkt uçuşlar bulunmakla beraber ,Dubai aktarmalı uçuşlarda yapılmaktadır. • İstanbul’dan Seyşeller’e uçuş süresi ortalama olarak direkt uçuşlar için 8 saat ,aktarmalı uçuşlar için ise 10 saat olarak öngörülmektedir. • Seyşeller havaalanından ,Mahe adasındaki tesislere özel araçlar ile diğer adalara ise küçük uçaklar ve tekne ile ulaşımınız sağlanmaktadır. • Elektrik şebekesi 230 V, 50 Hz olup, seyahatiniz süresince Türkiye’de kullanmakta olduğunuz elektronik aletlerinizi kullanabilirsiniz.

SEYŞELLER VİZE ŞARTLARI

Seyşeller ,Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. Tatil planınızı yaparken vize için zaman ve para harcamayacağınızı göz önünde bulundurunuz.

SEYŞELLER TÜRKİYE KONSOLOSLUK BİLGİLERİ

Türkiye Cumhuriyeti Nairobi Büyükelçiliği ,(Kenya) Adres: Gıgiri Road ,Off Limuru Road Po.Box: 64748 Nairobi ,Nairobi ,64748 Telefon: +254 207122562 Fax: +254 207122778 Web: http:// nairobi.be.mfa.gov.tr E-mail: tcbenair@wananchi.com

PENINSULA CALL CENTER (ISTANBUL)

Telefon: 0 212 292 40 42 E-mail: Peninsula@peninsula.com.tr
Tags

seyşeller,seyşeller turları,tur rezervasyon,balayı,balayı turları,peninsula,peninsula tur,peninsula tours,balayı paketleri,balayı tatılleri,uygun balayı,ucuz balayı

Tour Operators Click Here
Conversation via Whatsapp
+90 533 430 7477
Peninsula Tours | Call Center
Click To Call
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
Anladım