RegisterRemind My Password
Sign in

Tayland

BANGKOK

Tayland‘ın orta bölümlerinde bulunan ‘’Melekler Şehri’’ Bangkok ya da Tahi dilindeki adıyla ‘’Krung Thep’’,yaklaşık 9 milyonluk nüfusu ile Tayland‘ın en büyük ve en kalabalık şehridir. Bangkok‘a ilk ayak bastığınız andan itibaren şehrin ne kadar hareketli ve ne kadar dinamik olduğuna şahitlik edebilirsiniz.

BANGKOK' DA GEZİLECEK YERLER

Chatuchak Haftasonu Pazarı

Dünyadaki en büyük pazarlardan biridir. 7 den 70 e her türlü eşyayı ve yiyeceği bulabileceğiniz bu pazarı gezebilmek için tüm gününüzü ayırmanız gerekebilir.

Wat Pho

Bangkok ‘un en fazla turist çeken yapısıdır. Mimari açıdan muhteşem olan tapınak Zümrüt Buda Heykeline ev sahipliği yapmaktadır. Zümrüt Buda Heykelinin ne zaman yapıldığı bilinmemektedir ,ancak 14. yy ‘da Tayland ‘ta yapıldığına inanılmaktadır.

Wat Arun

Güneydoğu Asya ‘nın en tanınmış siluetlerindendir. Chao Phroya nehrinin kıyısında yer alan tapınak, kısmen renkli bir şekilde dekore edilmiş kıvrımlardan oluşması sebebiyle nehir suyu üzerinde ihtişamla durmaktadır.

Bangkok Ulusal Müzesi

Geçmişten günümüze ülke tarihini yansıtan müze, Güneydoğu Asya‘nın en büyük müzesi olma özelliğini taşımaktadır.

Geleneksel Thai Masajı

Tayland ‘ın dünyaca ünlü geleneksel Tahi masajı, 2 saat kadar süren ve vücudun enerji noktalarına yapılan basınçla, kan dolaşımını düzenleyen bir masajdır.

Yüzen Çarşı

Bangkok merkeze 2 saatlik mesafede olan CNN‘in jeneriklerine konu olmuş Yüzen Çarşı‘da James Bond isimli teknelerle suni kanallarda yapılan nehir gezintisi olan bu turda,Tayland‘a özgü hediyelik eşyaları, envai çeşit meyveleri bulabileceksiniz.

Rice Barge (Kanal Turu) & Royal Palace

Kralların nehri olarak ta bilinen Chaophraya nehrinin dar kanallarında yapılan tekne turunun ardından ,eskiden pirinç taşınan teknelerin üzerinde Tayland‘a özgü bütün tropikal meyvelerin tadına bakabilir ve bu tur kapsamında Bangkok‘un nehir kenarında yaşayan fakir halkının yaşayış tarzını, Wat Arun tapınağını ve Kraliye Sarayı‘nda ise Budizm‘in en önemli simgesi olan ‘’Zümrüt Budha’’ nın yanı sıra krallık seremonilerinin yapıldığı yeri, değişik mimarideki tapınakları görebilirsiniz.

Bangkok Gece Hayatı

Dünya çapında bir üne sahip olan Bangkok gece hayatı; ziyaretçilerine istediği tarzda eğlence sunan bir şehirdir. Her bar farklı gösteriler ve kabare şovlar sunmaktadır.

Bangkok Festivalleri

Bangkok ,Tayland' ın yıllık festivallerinin çoğunu kutlamaktadır. Başlıcaları: Songkran Festivali (13 - 15Nisan arasında düzenlenmektedir.) En sıcak ay olan nisan ayında gerçekleşen bu festival ,su tabancaları ve kovalarla yapılan su savaşlarını içermektedir. Vejeteryan Festivali (Ekim – Aralık ayları arasında düzenlenmektedir.) Bu festivalde ,restoranlar ve sokak tezgahlarında sadece vejeteryan yiyecekler sunulmaktadır. Çin Yeni Yılı Ocak veya Şubat aylarında düzenlenmektedir. Loi Krathong (Kasım ayında düzenlenir.) Süslenmiş sepetlerin nehir de yüzdürülmesi festivalidir.

Bangkok'da Yeme İçme

Dünya mutfağından ,fast food restoranlarına ve Tahi mutfağına ait tüm yiyecekleri ve içecekleri bulabileceğiniz, aynı zamanda sokak satıcıları bulunan Bangkok size yemek adına uçsuz bucaksız bir deneyim vadetmektedir.

BANGKOK' DAN ALABİLECEĞİNİZ HEDİYELİK EŞYALAR

Bangkok ‘ta; Siam Square, Siam Paragon, Siam Discovery, MBK Center, Gayson, Emporium, Fotune Plaza ve Pantip Plaza alışveriş için gidebileceğiniz yerlerdir. Özellikle Fortune Plaza ve Pantip Plaza ‘da elektronik ürünler bulabilirsiniz. Bangkok‘un meşhur gece pazarları Şuan Lum ve Patpong da alışveriş gidilebilecek yerlerdir. Size tavsiyemiz ,pazarlardaki satıcılarla pazarlık etmenizdir. Buralarda pazarlık alışverişin vazgeçilmez bir parçasıdır. İyi bir pazarlıkla birçok şeyi yarı fiyatına kadar indirmeniz mümkündür. Hediye olarak alabileceğiniz başlıca ürünler arasında;Tropikal meyveler, Baharat çeşitleri; Budha figürleri ve Thai kültürüne özgü el işi ürünler yer almaktadır.

BANGKOK RESMİ TATİL GÜNLERİ

• 1 Ocak – Yeni Yıl • 4 Mart – Magha Bucha Günü • 6 Nisan – Chakri Günü • 13 Nisan – Songkran ( 3 gün tatil ) • 1 Mayıs – İşçi Bayramı • 1 Haziran – Visaka Bucha Günü • 30 Temmuz – Asalha Bucha Günü • 31 Temmz – Budist Perhiz Günü • 12 Ağustos – Kraliçenin Doğum Günü • 23 Ekim – Chulalongkron Günü • 5 Aralık – Kralın Doğum Günü • 10 Aralık – Anayasa Günü

BANGKOK HAKKINDA PRATİK BİLGİLER

• Bangkok, sıcak ve nemli muson iklimine sahiptir. İnce ve yazlık kıyafetler tercih edilmelidir. • Bangkok‘ta tüm cep operatörleri çalışmaktadır. • Kredi kartlarının hemen hemen hepsi geçerlidir.(American Express,Visa,Mastercard,Diners Club,Jcb,Euro Card vb.). Fakat alışverişlerinizde nakit ve bozuk para bulundurmanızı önermekteyiz. • Bangkok‘a giderken yanınızda dolar bulundurmanız lehinize olacaktır. • Bangkok‘ta suç oranları nispeten düşük olsa da; kapkaç,kredi kartı dolandırıcılığına karşı dikkatli olmanızı önermekteyiz. • Bangkok‘a İstanbul’dan direkt ve Singapur ve Kuala Lumpur aktarmalı uçuşlar yapılmaktadır. • İstanbul’dan Bangkok‘a ortalama uçuş süresi direkt uçuşlar için 9 saat, aktarmalar ile birlikte 15-17 saate çıkmaktadır. • Bangkok havaalanından transfer işlemi özel araçlar ile sağlanmaktadır. • Elektrik şebekesi 230 V, 50 Hz olup, seyahatiniz süresince Türkiye’de kullanmakta olduğunuz elektronik aletlerinizi kullanabilirsiniz. • Trafik sağdandır. Araba ve motor gibi araçların kiralanmasını önermemekteyiz.

BANGKOK VİZE ŞARTLARI

Bangkok ,Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.

BANGKOK KONSOLOSLUK BİLGİLERİ

Male Fahri Başkonsolosluğu Adres: Aage 02-02, 12, Boduthakurufaanu Magu, 20094, Male Telefon: +9603320465 Faks: +9603323463 E-mail: turk@bb-mld.com

PENINSULA CALL CENTER (ISTANBUL)

Telefon: 0 212 292 40 42 E-mail: Peninsula@peninsula.com.tr
Tags

bangkok,bangkok turları,tur rezervasyon,tayland,tayland turu,tayland turları,tayland turlari,buda heykeli,bangkok turu,peninsula tours

Tour Operators Click Here
Conversation via Whatsapp
+90 533 430 7477
Peninsula Tours | Call Center
Click To Call
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
Anladım