10 Gece Güney Afrika CAPE TOWN - İSTANBUL
1.Day

CAPE TOWN

Cape Town’a hoş geldiniz. Havaalanında profesyonel turist rehberiniz tarafından karşılanmanın ardından  yapılacak olan panoramik şehir turunda Adderly Caddesi, Riebeck Heykeli, Ümit Kalesi, Company Gardens, Parlamento, Long Street gibi şehrin turistik ve tarihi yerleri  görülecektir. (Hava şartları müsait olduğu taktirde Masa Dağı Turu yapılacaktır.)Tur bitimi otele transfer ve odalara yerleşme. 

2.Day

CAPE TOWN

Masa Dağı ve Stellenbosch Şarap Çiftlikleri Turu :
Oteldeki kahvaltıdan sonra bu sabah turumuza KWV çiftliğini ziyaret ederek başlayacağız. 45 dakikalık bir yolculuktan sonra geleceğimiz bu çiftlikte önce mahsenleri geziyor ardından şarap ve brandy tadımı yapıyoruz. Daha sonra 1679da kurulmuş olan Stellenbosh kasabasına geçiyor ve şaraplari, meşe ağaçları ve üniversitesi ile ünlü bu kasabada panoramik şehir turu yapıyoruz. Öğle yemeğimiz efsanevi golf oyuncusu Earny Els’in sahibi olduğu Big Easy Resatuart’ta a la carte olarak alıyoruz. Sonrasında Spier Çiftliğinde Eagle Encounter’da Güney Afrika’nın vahşi kuşlarını yakından görüyoruz.  45 dakikalık bir yolculuğun ardından Masa Dağı’nın 1087 m yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz. Cape Town’a dönüşümüzde kısa bir istirahatin ardından Camps Bay bölgesine geçiyoruz. Burada Meşhur Zenzero Restaurant’ta akşam yemeğimizi alıyoruz. Geceleme otelimizde.

3.Day

CAPE TOWN

Ümit Burnu Yarımadası Turu :  
Otelinizden sabah hareket ile Bantry Bay, Camps Bay ve Llandudno Bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacaktır. Tekne ile açılarak  Duiker Adasındaki Cape kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra Chapmans Peak ya da Constantia Nek’den geçerek, Simons Town yakınındaki Boulders Beach’te Afrika Penguenlerini görüyoruz. Deniz kenarında Black Marlin Balık Restorantında öğle yemeğinden sonra Afrika’nın en güneybatı köşesi olan Bartholemeo Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve Cape Point’te feniküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir. Daha sonra farklı sahil kasabalarından geçerek Cape Town’a dönüyoruz. 
Akşam yemeğimizi Pigalle Restaurant’ta alıyoruz.

4.Day

CAPE TOWN-DURBAN-SHAKA LAND

Sabah erken saatte otelden hareketle havaalanına transfer. 2 saatlik bir uçuşun ardından Durbana varış ve buradan Zulu krallığını merkezine hareket ediyoruz.  Shakaland kültür köyünde tamtamların eşliğinde Afrika danslarını seyrediyoruz. Burada Zulu’ların kendilerinin mayaladıkları ev yapımı birayı içerken el yapımı çanaklar ve elişi ürünlerini görüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Protea Shakaland otelinde.

5.Day

SHAKA LAND-ST.LUCIA

Sabah kahvaltıdan sonra öğle yemeğine kadar olan zamanımızı Shakaland’de geçiriyoruz. Öğle yemeğinin ardından St. Lucia Gölü yakınındaki Elephant lake Otel’e doğru yola çıkıyoruz. Otele vardığımızda önce tekne ile St. Lucia gölünde su aygırları, timsahlar ve yüzlerce kuş çeşidi arasında tekne gezisi yapıyoruz.
Ardından otele giriş ve odalara yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

6.Day

ST.LUCIA-SWAZILAND

Sabah kahvaltının ardından Swaziland Krallığına doğru yola çıkıyoruz. Swaziland’da ilk durağımız binbir çeşit şekil ve kokulu mumların üretildiği fabrika olacak. Ziyaretimizin ardından panoramik manzarayı seyrederek yapacağımız yolculuğun ardından Ezulweni Sun yada benzeri otelimize yerleşiyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

7.Day

SWAILAND-HAZYVIEW

Sabah erken saatte alınacak kahvaltının ardından ünlü Ngwenya cam fabrikasını geziyoruz. Ardından Kruger National Park’ın  Phabeni kapısına 12 km. Mesafedeki Umhaba Lodge’a hareket ediyoruz. Otele varışımızın ardından üstü açık araçlarla akşam safarisi yapıyor ve otele dönüşte akşam yemeğimizi otelde alıyoruz.

8.Day

HAZYVIEW UMHABA LODGE

Sabah gün doğmadan başlayacağımız safari Kruger National Park’ın içinde bütün gün sürecek.
Güney Afrikanın dünyaca ünlü Kruger Milli Parkı 1898 yılında kurulmuştur.  Yüzölçümü bir çok ülkeden daha büyük olan park yaklaşık 2 milyon hektarlık bir alanı kaplar.  Kruger Milli Parkı ev sahipliği yaptığı 336 ağaç, 49 balık, 34 amfibi, 114 sürüngen, 507 kuş  ve 147 memeli türüyle kendi alanında ulaşılmazdır. Masorini ve Thumela’daki San’lara ait mağara resimlerinden de anlaşılabilecği gibi insanın Lowveld doğa ortamıyla tanışması çok eski çağlara dayanır.Parkın sekiz giriş kapısı bulunmaktadır. 
Daha sonra otelimize dönüş, akşam yemeği ve geceleme otelimizde .

9.Day

UMHABA LODGE-JOHANNESBURG

Sabah Erken saatte alacağımız kahvaltının ardından uzun otobüs yolculuğumuza başlıyoruz. Güney Afrika’nın en güzel manzaralarıyla dolu olan ve ‘Panoramik Yol’ denen bu yolculukta Blyde River kanyonu, Tanrının penceresi gibi doğal harikaları göreceğimiz bu yolculuk bütün gün sürecek. 
Son zamanlarda Motlaste olarak da adlandırılan Blyde River Kanyonu dünyanın üçüncü en derin kanyonudur (A.B.D’deki Grand Canyon ve Namibia’daki Fish Eagle Kanyonu’ndan sonra). Güney Afrika’nın en önemli doğa harikalarından biridir. Kanyon boydan boya 20 km. boyunca uzanır ve 600 ila 800 m. yüksekliten görülen manzarıyı tarifte kelimeler yetersiz kalır. Blyde River Kanyonu Güney Afrika’nın yedi önemli sıradğından biri olan Drakensberg Sıra Dağları boyunca uzanır ve yüksek rakımlara özgü afromontane ormanları ile kaplıdır.
Günün sonuda Johannesburg’a ulaşıyoruz. Geceleme otelimizde.

10.Day

JOHANNESBURG

Sabah kahvaltının ardından yapacağımız şehir turunda Merkezi Houghton, Mandela Evi, Rosebank, Sandton'i göreceğiz. Ardından güney afrikadaki en büyük gecekondu bölgesi ve Aphartheid yönetimine karşı ilk ayaklanmaların başladığı Soweto’ya gidiyoruz. 
Güney Afrika’nın en ünlü gece kondu mahallesidir ve geniş bir alana yayılmıştır. Aynı zamanda ırkçı yönetime karşı olan ayaklanmalarının merkezidir. 1955’de Freedom Square’de( Özgürlük Meydanı) Özgürlük Bildirisi bu meydan da okunmuştur. Burada her gelirden, her kültürden insanları görmek mümkündür. Nobel ödüllü Nelson Mandela’nın yıllarca yaşadığı Soweto evi ve Başpiskopos Tutu’nun yaşadıkları evler Regina Mundi Katolik  Katerdrali ve 1976 öğrenci ayaklanmaları adına yapılmış anıt bulunmaktadır.
Öğleden sonra ise Gold Reef Madeni Turu yapıyoruz.Golf Reef, Johannesburg’da en fazla altın çıkartılmış madendir. Tüm şehir bu madenin etrafında kurulmuş ve genişlemiştir. Buradan bugüne kadar toplam 1.4 milyon ton altın çıkmıştır. Çok daha derinlerde altın olmasına rağmen 4000 metre altına inmek maliyetli olduğundan bu maden kapatılmıştır. Altın öncesi Johannesburg’da 3 tane çiftlik evi varken şimdi Johannesburg Güney Afrika’nın en büyük kozmopolit ve zengin şehri olmuştur. Gold Reef City turuna Johannesburg’un altın geçmişi anlatılarak başlanıyor. Tur eski madencilerin ev ziyaretleri ile devam ediyor.Bu evler 1800’lu yıllardan 1900’lu yılların ortalarına kadar kullanılmıştır. 226 metrelik madene iniliyor ve altının nasıl çıkarıldığı anlatılıyor. Buradan altının dokümünün yapıldığı salona geçiliyor.
Geceleme otelimizde

11.Day

JOHANNESBURG-İSTANBUL

Sabah otelde alacağımız kahvaltının  ardından  otelden hareketle Pretoria Turu’na başlıyoruz. Görülecek yerler arasinda 19.yuzyilda Hollanda kökenlilerin göçleri ve zaferleri anısına yapilan mimari şaheser Voortrekker anıtı( giriş dahil ), Kilise meydani, Union Binalari, Paul Kruger evi ve şehrin diğer önemli cadde ve anıtlari vardir.  Tur sonunda O’Tambo havaalanına transfer. 

3 CAPE TOWN + 1 ZULU LAND + 1 ST. LUCIA + 1 SWAZILAND
+ 2 KRUGER NATIONAL PARK + 2 JOHANNESBURG

 

Call Center