Büyük İtalya Roma - İstanbul

Binlerce yıllık tarihi ve muhteşem mimarisi, harika köy ve kasabaları ve enfes mutfağı ile 
hayallerinize dokunabileceğiniz İtalya Turu.
 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • THY ile İstanbul – Milano gidiş İstanbul – Napoli dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
 • Havalimanı vergileri,
 • Milano’da 1 gece, Padova’da 1 gece, Floransa’da 2 gece, Roma’da 2, Napoli’de 1 gece toplam 7 gece 8 gün oda kahvaltı konaklama
 • Milano, Venedik, Floransa, Roma, Napoli panoramik şehir turları ve programda belirtilen tüm çevre gezileri
 • Programda belirtilen şehirler arası transferler,
 • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri,
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
 • Türkçe rehberlik hizmetleri


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Programda belirtilmeyen ekstra turlar
 • Programda belirtilmeyen yemekler
 • Programda belirtilmeyen Müze ve Ören yeri girişleri
 • Şoför Bahşişleri
 • Kişisel harcamalar
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır.)
   
1.Day

İstanbul-Milano

Gezimizin ilk günü, kalkıştan üç saat önce, İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Milano'ya uçuyoruz. Varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Milano'da görülecek yerler arasında Advittorio Emanuelle Galerisi, Avrupa'nın 3. büyük gotik katedrali olan Doumo Kilisesi ve Meydanı, La Scala Operası bulunuyor. Gezinin ardından etrafı yeşil dağlarla çevrili Como’ya hareket ediyoruz. Como gölünde yapacağımız tekne gezisi ile turumuzu tamamlıyoruz. Ardından otele transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelimizde.

2.Day

Milano-Venedik

Kahvaltının ardından otelde çıkış işlemlerini tamamlayıp kuzey İtalya’nın birbirinden kanallarla ayrılmış ve birbirine köprülerle bağlanan adaların üzerine kurulmuş romantizmin başkenti kuzeyin incisi Venedik’e doğru yola çıkıyoruz. Venedik’e gitmeden önce yol üzerinde bulunan Roma ve Orta Çağ dönemine ait mimarisi, rengarenk sokakları, Romeo ve Juliet hikayesindeki balkondan sesleniş sahnesinin geçtiğine inanılan Juliet’in de evinin bulunduğu Verona’yı gezme fırsatı buluyoruz. Verona gezimizin ardından Venedik şehrine hareket ediyoruz. Venedik’te panoramik olarak gerçekleştireceğimiz şehir gezisinde; San Marco Meydanı ve Bazilikası, Dükler Sarayı, Saat Kulesi, İşkence Köprüsü, tarihi Campanille Çan Kulesi görülecek yerler arasındadır. Minimum 6 kişi katılım şartı ile düzenlenen ekstra Gondol Gezisi de günü değerlendirmek için farklı bir alternatif olarak değerlendirilebilir. Venedik şehir turunun ardından otele transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelimizde.

3.Day

Venedik-Floransa

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerini tamamlayıp rönesansın merkezi ve bereketli Toskana bölgesinin başkenti Floransa’ya hareket ediyoruz. Floransa’da panoramik olarak gerçekleştireceğimiz şehir gezisinde; Duomo, Uffizi Sarayı, Çan Kulesi, Vaftizhane, Signoria Meydanı ve Rönesans dönemi heykelleri göreceğimiz heybetli yapılar arasındadır. Şehir gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

4.Day

Floransa

Kahvaltının ardından Toskana bölgesinin diğer önemli merkezleri olan Pisa, Siena ve St.Gimignano gezimiz için yola çıkıyoruz. İlk durağımız olan Pisa’da şehrin gücünün ve zenginliğinin sembolü olarak yapılan Pisa Kulesi’nin yanı sıra Pisa Katedrali, Avrupa'nın en görkemli vaftizhanesini ve de Mucizeler Meydanı görülecek yerler arasında. Pisa gezimizin ardından St.Gimignano’ya doğru yola çıkıyoruz. St.Gimignano 12 ve 13. yüzyıllarda yapılmış olan kuleleri ile Orta Çağ’ın Manhattan’ı olarak olarak adlandırılmaktadır. Etrafı surlarla çevrili ve çok iyi korunmuş olan bu şehri gezerken kendinizi Orta Çağ gezgini gibi hissedeceksiniz. Gezimizin ardından Siena’ya doğru yola çıkıyoruz. Şehir merkezi UNESCO tarafından kültür mirası listesine alınan Siena’da Palio at yarışlarının yapıldığı Campo meydanı, Siena Duomo’su görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

5.Day

Floransa-Roma

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerini tamamlayıp Roma yolculuğu ile devam ediyoruz. 2800 yıllık tarihi ile birçok antik yapıya sahip olan Roma, Antik çağdan günümüzde kadar birçok medeniyetin başkenti olmuştur. İtalya ve Katolik dünyasının merkezi Vatikan’a da ev sahipliği yapmasıyla 2 devletin başkenti olarak adlandırılmaktadır. Roma'da gerçekleştireceğimiz panoramik şehir gezimizde; Venedik Meydanı, İspanyol Merdivenleri, Aşk Çeşmesi görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından otele transferimiz gerçekleşiyor. 

6.Day

Roma

Kahvaltının ardından rengarenk evleri, taş sokakları eşsiz doğası ve harika göl manzaralarıyla Nemi’ye doğru yola çıkıyoruz. Çiçek ile süslenmemiş pencerenin nadir olduğu bu şirin köyde doğal çiçeklerin satıldığı ve sergilendiği sevimli dükkanları ziyaret edebilirsiniz. Nemi’nin ardından tarihte de birçok Roma imparatoruna ev sahipliği yapan ve günümüzde Papa’nın da yazlık sarayının bulunduğu Castel Gondolfo’yu ziyaret ediyoruz. Gezimizin ardından Castel Romano’daki Outlet’i ziyaret ediyoruz. Turumuzdan sonra Roma şaheserleri turumuza başlıyoruz ve Vatikan’ı güneş batarken de görme fırsatı yakalıyoruz. Ardından otele transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelimizde.

7.Day

Roma-Napoli

Kahvaltının ardından Napoli’ye transferimiz gerçekleşiyor. Napoli' de yapılacak panoramik şehir turunda 16. Yüzyıl'da yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasında. Şehir gezisi ardından yaklaşık 2000 yıl önce Vezüv yanardağının patlamasıyla şehir halkıyla kaybolan ve 1700 yıl sonra arkeologlar tarafından keşfedilen gladyatörlerin yetiştirildiği haneler, soyluların yasadığı saraylardan kalıntılar ve küllerin etkisiyle taşlaşmış olan insan bedenlerin göreceğimiz antik kent Pompei’yi ziyaret ediyoruz. Gezimizin ardından otele transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelimizde.

8.Day

Napoli-İstanbul

Gezinin son günü, otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyor. Ardından limon ve zeytin bahçeleri, rengarenk sahilleri kuşbakışı görebileceğimiz harika manzarası ile Sorrento’ya doğru yola çıkıyoruz. Gezinin ardından tur liderinizin belirlediği saatte Napoli Havalimanı'na transfer ve Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz başlıyor. Varışın ardından gezimiz sona eriyor.

Oteller
Milano          4* Hilton Garden Inn Milan North vb.
Padova        4* Crowne Plaza Padova vb.
Floransa      4* Nil Hotel vb.
Roma          4* Ibis Styles Roma vb.
Napoli         4* Holiday Inn Naples vb.


Uçuş Detayları
İstanbul     Milano          TK1873           09:55 – 11:45     2 sa 55 dk
Napoli       İstanbul        TK1454           19:35 – 22:55     2 sa 15 dk

Call Center