Beyrut: Orta Doğu'nun Nazlı Dilberi (Satışı Tamamlanmıştır.) Beyrut - İstanbul Savaşın ortasında bile inatla çalmaya devam eden sazlar ve darbukanın sesiyle, bazen eğlenceden bazense acıdan asla uyumayan bir kent!

Savaşın ortasında bile inatla çalmaya devam eden çalan sazlar ve darbukanın sesiyle, bazen eğlenceden bazense acıdan asla uyumayan bir kent!

1.Day

İSTANBUL - BEYRUT

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde, saat 04:00’te buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Özel Havayolları ile saat 06:30’de Beyrut’a hareket. Yerel saat ile 07.25’de varış ve alanda bekleyen yetkililerimiz tarafından karşılanma ve kent gezisi: Güvercinler Kayasi, Hamra bölgesi (Modern şehir), Martyrs Meydani (Eski şehir) panoramik olarak görülecektir. Gezi Sonrası otele transfer odaların alınmasına kadar ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak organize edilecek olan akşam yemekli ‘’Lübnan Gecesi’’ gezisine katılabilirler (80 USD). Tur sonrası otele dönüş. Otelde konaklama.

2.Day

BEYRUT

Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz  ekstra olarak düzenlenecek ‘’Harisa & Jeita & Biblos’’ gezimize katılabilirler (100 USD). Karstik oluşumlar ile şekillenmiş Jeita da, yukarı ve aşağı olmak üzere 2 adet mağara bulunmaktadır. Ziyaretimize araç park alanından yukarı mağaraya teleferik çıkışı ile başlıyoruz. Yukarı mağara 1958 yılında keşfedilmiş olup 2200m uzunluğa sahiptir ve bunun 750m lik bölümü yürüyüş yolu ile ziyaretçilere açıktır. Aşağı mağara ise tarih öncesi dönemlerde insanları barındırmış olmasına karşın yeniden keşfedilmesi 1836 yılına dayanır. Aşağı mağara içindeki gezi elektrik motorlu tekneler ile yapılmaktadır. Mağaralardan geri aşağıya yürüyerek veya mini tren ile inerek aracımızla Harissa’ya hareket. Yaklaşık 15-20 dakikalık yolculuk ile aracımız Beyrut’un komşusu sayfiye şehri Jounie’ye hareket. Havanın müsait ligine göre 2 farklı teleferik ile yaklaşık 650m yüksekte yer alan Harissa’ya çıkış. Tepede 1908 yılında küçük bir kilise üzerine monte edilen 15 ton ağırlığındaki Meryem Ana heykeli bizleri karşılayacak. Tepeden inişimiz aracımızla tekrar Jounie’ye olacaktır. Buradan yaklaşık 20 dakikalık (18 km) bir yolculuk ile deniz kıyısında yer alan antik Finike liman şehri Byblos’a varış. Şehrin tarihçesi kesin olarak bilinmemekle birlikte 7000 yıl öncesine kadar uzanmakta olduğu bilim adamlarınca tahmin edilmektedir. Akşam saatlerinde otele dönüş. Otelde konaklama.

3.Day

BEYRUT (YILBAŞI GECESİ)

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak  düzenlenecek ‘’Baalbeck-Anjar & Ksara’’ Şarap tadımı gezisine katılabilirler (90 USD). Lübnan dağlarının arkasındaki Bekaa vadisi üzerinde yer alan ve tarihçesi 9000 yıl öncesine dayanan Baalbeck şehrine hareket. Heliopolis olarak da bilinen Baalbeck, Roma İmparatoru Constantin’in 4.yy da Hıristiyanlığı kabulüne kadar olan dönemde Altın dönemini yaşayarak imparatorluğun gücünü ve ihtişamını göstermek adına başkent Roma’dan sonra inşa ettiği en büyük çok tanrılı dini merkezdir. İçerisinde Venüs, Jüpiter ve Bacchus adına adanmış 3 tapınak bulunur. Tur sonrası Anjar kasabasına hareket. Günümüzde Ermeni diasporasının yoğun olarak yaşadığı bu kasabada, 8.yy da Emevi halifesi Al-Walid ibn Abdel Malek tarafından yaptırılan ve günümüz Lübnan topraklarında bulunan yegâne Emevi eseri olan antik şehri gezeceğiz. Merkezi Şam olan Emeviler, bu şehri yazlık saray ve ticaret merkezi olarak kurmuşlardır. Şehir tüm ülkede sahilde yer almayan tek ticaret şehri olmakla beraber, Doğu-Batı ve Kuzey-Güney yönlerinde merkezi bir konumdadır. Anjaar’ı ziyaretimiz sonrasında Beyrut’a dönüş. Otelde konaklama. (Yılbaşı Balosu ve Gala Yemeği için rehberinize danışabilirsiniz.)

4.Day

BEYRUT - İSTANBUL

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve rehberinizin bildireceği transfer saatine kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olan ‘’ Beiteddine Sarayı & Moussa Kalesi & Deir El Kamar’’ gezisine katılabilirler (60 USD). Osmanlı döneminde Lübnan Emiri Dürzî lider 2.Beşir Çehab tarafından yaptırılan ve 1812 yılında inşasına başlanan Beiteddine Sarayı; dıştan mütevazı görüntüsü ile içerisindeki zenginliği iyi saklamıştır. Lübnan’ın feodal mimarisinin en önemli eseridir. Beyrut’un 45 km güneyinde bulunan,  Lübnanlı yöneticilerin 16.yy’dan 18.yy'a kadar yerleşim yeri olan eski Deir El-Qamar köyü, Moussa Kalesi ve Sidon liman şehri gezilecek yerler arasındadır. Gezi sonrası transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberinizin bildireceği saatte havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve check in işlemlerinin ardından Özel Hava Yolları  ile saat 21.05’de İstanbul’a hareket, yerel saat ile 23.55’de  İstanbul’a varış.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 • Özel Hava Yolları ile İstanbul - Beyrut  - İstanbul parkurunda uçak bileti,
 • Belirtilen kategori otellerde 3 gece oda+kahvaltı konaklamalar,
 • Otel vergileri & Turist şehir vergileri,
 • Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,
 • Panoramik Beyrut şehir gezisi,
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası,
 • KDV.

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Öğle ve akşam yemekleri,
 • İçeckler,
 • İsteğe bağlı seyahat sigortası (10 Euro) 
 • Ekstra turlar ve kişisel harcamalar.
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri,
 • Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL
 • Bahşişler.
Call Center