Gizemli Fas Kazablanka - İstanbul

Fas’ın kraliyet şehirlerinde doğu kültürü ile bir çok farklı kültürün harmanlanmış halini gizemleri ile birlikte keşfedeceksiniz.                             

Ücrete Dahil olan Hizmetler

 • İstanbul – Kazablanka / Marakeş – İstanbul arası Türk Havayolları ile Ekonomi sınıf Gidiş-Dönüş Uçak Bileti
 • Kazablanka’da 1 gece, Fes’de 2 gece, Erfoud’da 1 gece, Ouarzazate’de 1 gece ve Marakeş’de 1 gece olmak üzere toplam 7 gece yarım pansiyon konaklama
 • Programda belirtilen 6 adet öğle yemeği
 • Programda belirtilen turlar ve şehir turları
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
 • Havalimanı vergisi


Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler 

 • Programda belirtilmeyen extra turlar ve kişisel harcamalar
 • Müze ve Ören yeri girişleri
 • Şoför Bahşişleri 
   
1.Day

İstanbul-Kazablanka

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde saat 08:30’da buluşma. Bagaj, pasaport ve biniş işlemlerinden sonra, saat 12:10’da THY’nin TK617 sefer sayılı uçağı ile Kazablanka’ya hareket. Varışımızın ardından havalimanında bizi bekleyen özel aracımız ile birlikte panoramik olarak gerçekleştireceğimiz Kazablanka şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuza Habous bölgesinden başlıyoruz. Geleneksel Fas mimarisi ile modern Fransız mimarisinin bir karışımı olarak, düzgün sokakları, yollarda kurulu tezgahları ve birbirinden güzel evleri görüyoruz. Daha sonra Kazablanka Katedrali(Sacre Coeur), V. Muhammed Meydanı ve Birleşmiş milletler meydanını görüyor ve son durağımız olan Fas’ın en büyük, Dünyanın ise en büyük yedinci camii olan Hassan II Camisine hareket ediyor ve dışarıdan görüyoruz. Verilecek kısa bir serbest zamandan sonra otelimize transfer. Akşam yemeği otelimizde.

2.Day

Kazablanka-Rabat-Fes

Kahvaltının ardından Rabat üzerinden Fes’e hareket ediyoruz. Rabat’a varışımızın ardından gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda Mohammed V Mozolesi, Hassan Kulesi ve Kasbah Oudaia görülecek yerler arasındadır. Turun ardından yola devam ederek Fes’e ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda aldıktan sonra yapacağımız panoramik Fes şehir turumuzda Attarine Medresesi, Eski Karaounie Üniversitesi, Andalous Camii, Nejarine Meydanı, Fas’a özel takıların, bakır ve süs eşyalarının satıldığı, zanaatkârlar çarsısı gezip, Medina (Eski Şehir) turunu yaptıktan sonra otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde.

3.Day

Fes-Şafşavan-Fes

Kahvaltının ardından Şafşavan turumuz için otelden ayrılıyoruz. Rif Dağları'nın eteğinde, Tanca ve Tatvan şehirlerine yakın bir konumda yer alan Şafşavan şehrine varışımız sonrası açık mavi ile süslenmiş beyaz badanalı ve Akdeniz dekorlu evlerin olduğu dar sokakları, Büyük Cami, El Mescid, El Adama, V.Muhammed Meydanı, Medina, Kasbah’ı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra Fes’de ki otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

4.Day

Fes-Ifrane-Erfoud

Kahvaltının ardından Ifrane üzerinden Erfoud şehrine doğru yol alıyoruz. Fransız Alp mimarisi ile dikkat çeken Ifrane’de mola verdikten sonra yola devam edip Erfoud’a varıyor ve konaklama yapacağımız otelimize yerleşiyoruz. Ardından Sahra Çölü’nün kapısı olarak bilinen dünyanın en büyük çölünde 4x4 ler ve develer ile Sahra Kum Tepeleri turumuzu gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi tur esnasında alacağız. Turun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam yemeği otelimizde.

5.Day

Erfoud-Ouarzazate

Kahvaltının ardından Ourzazate şehrine doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden otelimize transfer ve yerleşme. Ardından Aid Ben Haddou ve Film Stüdyoları turumuzu gerçekleştiriyoruz. İlk olarak UNESCO’nun Dünya Koruma Mirası Listesi’nde bulunan, Çölde Çay, Babil, Gladyatör, Arabistanlı Lawrence gibi filmlere mekan olmuş Aid Ben Haddou köyünü ziyaret ediyoruz. Köy ziyaretimizin ardından Asteriks, Spy Game, Babel, the Physician, Kleopatra, Atlantis, Alexandre, Prince of Persia, Kingdom of Heaven, Game of Thrones vb. filmlerin doğaya terk edilmiş dekorlarını göreceğimiz Atlas Corporation film stüdyolarını göreceğiz. Turumuzun ardından otelimize dönüş ve serbest zaman. Akşam yemeği otelimizde.

6.Day

Ouarzazate-Marakeş

Kahvaltının ardından Fas’ın ilk başkenti olan Marakeş’e hareket ediyoruz. Varışımızda gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuza 1150 yılında tamamlanmış Kutubiye Camisi ve Bahai Sarayı’nı görerek başlıyoruz. Hayal edilebilen her şeyin satıldığı dükkanları ve tezgahları ile safran kokulu Medina’yı geziyoruz ve Unesco Milli Miraslar listesinde mevcut ender meydanlardan birisi olan "Açık Hava Tiyatrosu"'da Djemma El Fna Meydanını gördükten sonra şehir turumuzu tamamlıyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda aldıktan sonra otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

7.Day

Marakeş

Kahvaltının ardından Essaouira turumuzu gerçekleştirmek üzere yola çıkıyoruz. Turumuz için Atlas Okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz şehri Essaouira şehrine gidiyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, bir balıkçı limanı ve sanat ve kültürün iç içe geçtiği bu sahil kentinde şehrin kalesini ve balıkçı limanını gezdikten sonra eski Roma kentlerinden esinlenerek inşa edilmiş Medina’yı geziyoruz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra tekrar Marakeş’de ki otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

8.Day

Marakeş-İstanbul

Kahvaltının ardından havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından THY’nin TK620 sefer sayılı uçağı ile 16:05’de İstanbul’a hareket ve turumuzun sonu.

Oteller
Kazablanka    4* Imperial Casablanca Hotel & Spa vb. 
Fes                 4* Hotel L’escale vb.
Erfoud            4* Xaluca Maadid Arfoud vb.
Ouarzazate    4* Hotel Kenzi Azghor vb.
Marakeş         4* Dellarosa Hotel Suites & Spa vb.


Uçuş Detayları
İstanbul             Kazablanka    TK617    12:10 – 14:50     4 sa 40 dk
Marakeş            İstanbul          TK620    16:05 – 23:05     5 sa 00 dk

Call Center