Lapland Rovaniemi - İstanbul Adını Roma’nın Şafak Tanrıçası Aurora ve Kuzey Rüzgarı Boreas’tan alan dünyanın en görkemli doğa olayı Kuzey Işıkları, Avrupa’nın sessiz ve el değmemiş bölgesi Lapland.

                                                                     SÖMESTREDE LAPLAND 

***NOT***  

Finlandiya’da resmi otel yıldız sistemi bulunmadığından otellerimizdeki yıldız değerleri tarafımızdan dünya standartları temel alınarak verilmiştir.  
Bölgede havanın geç aydınlanıp erken kararmasından dolayı bazı aktiviteler hava karanlıkken yapılabilmektedir.

Lapland Turu X Large Paket (Opsiyonel)
465 € Yerine 425 € (Yetişkin)  
360 € Yerine 340 € (00 – 11,99 Yaş Çocuk)  

Ren Geyiği Çiftliği & Husky Safari Turu (Öğle Yemekli) 290,00 €
Snowmobile (Kar Safarisi) Turu 2 Saat 130,00 €
Moomin Snow Castle Turu 45,00 €  

Lapland Turu Large Paket (Opsiyonel)
420 € Yerine 395 € (Yetişkin)  
330 € Yerine 300 € (00 – 11,99 Yaş Çocuk)  

Ren Geyiği & Husky Safari Turu (Öğle Yemekli) 290,00 €
Snowmobile (Kar Safarisi) Turu 2 Saat 130,00 €  

**** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****  
Ektsra tur paketi satışı tur esnasında rehber tarafından yapılacaktır.

1.Day

 İstanbul – Rovaniemi 

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla saat 06.30’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz ardından saat 09.50’da Türk Hava Yolları’nın TK1749 sefer sayılı uçağı ile Rovaniemi’ye hareket ediyoruz. Rovaniemi’ye yerel saat ile 13.30’da varışımız ardından özel aracımız ile Santa Claus Köyü’ne hareket ediyoruz. 2008 yılından beri seyahat severlerin mutlaka seyahat edilmesi gereken yerler listesinde ilk 10’da yer alan Santa Clause Köyü’nde, Noel Baba ile tanışarak onunla fotoğraf çektirme ve Noel Baba’nın posta ofisinden sevdiklerinize kartpostal gönderme sansına sahip olacaksınız. Aynı zamanda alışveriş için oldukça geniş ve çeşitli mağazalarda serbest zamanınızda birbirinden özel ve farklı hediyeler ile sevdiklerinizi mutlu etme fırsatı yakalayacaksınız. Turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz.  
Gezimizin birinci, ikinci veya üçüncü gecesinde yapılması planlanan “Kuzey Işıkları Avı Turunda otobüsle dolaşarak kuzey ışıklarının (Aurora Borealis) görülme ihtimali olan bölgeleri gezeceğiz. Kuzey ışıkları dünyanın manyetik alanı ile güneşten gelen yüklü parçacıkların etkileşimi sonucu ortaya çıkan ve gözümüzle bu dünyaya ait görebileceğimiz eşsiz harikalardan biri olan ışımalardır. Sıcak içeceğin dâhil olduğu bu turumuza bir önceki geceden veya o günün sabahında yapılacak tahminlere göre karar verilecektir.  
Kuzey Işıkları Avı: 35 € kişi başı (Bir sıcak içecek dâhil) 

2.Day

Rovaniemi 

Sabah kahvaltısının ardından akşam yemeğimize kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Ren Geyiği Çiftliği & Husky Safari turumuza katılabilirler. Turumuz Ren Geyiği çiftliğine transferimiz ile başlıyor. Bu turda Ren Geyiği çiftliğinde kısa bir Ren Geyiği kızak sürüş deneyimi yaşıyoruz ve “Ren Geyiği Sürüş Sertifikası” alıyoruz,  ardından yanan ateş etrafında geleneksel Laponya çadırı içinde keyifli dakikalar geçireceğiz. Turumuzun devamında Husky çiftliğine transfer olarak sevimli soğuk mevsimin hayvanlarıyla zaman geçiriyor, kendi takımımızdaki Husky köpeklerinin nasıl yönlendirileceğini öğreniyor ve Husky kızaklarının sürüşünün tadını çıkarıyoruz. Bu keyifli günü öğle yemeğini alacağımız restoranımızda tamamlayarak otelimize hareket. Geceleme Tornio’daki otelimizde.  
Ren Geyiği & Husky Safari Turu (Öğle Yemekli): Yetişkin: 290 €/kişi başı / 4-12 Çocuk: 240 €/kişi başı.  

3.Day

Rovaniemi 

Kahvaltı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği her yıl yaz mevsiminde eriyen ve kışın tekrar inşa edilen buz heykellerden büyüleneceğiniz, her yıl yüzbinlerce kişinin ziyaret ettiği Moomin Snow Castle turuna katılabilirler. Bu turumuzun ardından misafirlerimiz yine rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Kar Safarisi Turu (Snowmobile Turu) için yola çıkıyoruz. Kar safari turumuz, Lapland’e özel kar motorları (snowmobile’lar) üzerinde 1 saat süren donmuş göllerin üzerinde, ormanların arasında sürüş deneyimi yakalayacağınız bir tur. Konaklama otelimizde.  
Moomin Snow Castle Turu:  Yetişkin:  45 € kişi başı , Çocuk (00-11 Yaş): 35 €/kişi başı  
Snowmobile (Kar Safarisi) Turu 2 Saat (1 araçta/2 kişi) Yetişkin: 130 €/kişi başı, Çocuk (04-12 Yaş): 90 €/kişi başı  
Not: (Çocuklar snow mobil turunda, görevlinin snow mobil ile çekeceği bir kızakta bu turu gerçekleştirecekler)  

4.Day

Rovaniemi- İstanbul

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından havalimanına transfer oluyoruz. Saat 17.00’de Türk Hava Yolları’na ait TK1750 sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a uçuyoruz. Varışımız 22.15’te İstanbul Havalimanı’na olacaktır. Turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere.      

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • FreeBird Airlines Özel seferi ile İstanbul – Rovaniemi gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti    
 • Havalimanı vergileri    
 • Seçilen otelde 3 gece oda/kahvaltı konaklama    
 • Santa Clause Village / Noel Babanın Köyü Turu    
 • Havalimanı – otel – havalimanı arası transferler    
 • Termal kıyafet kullanımı    
 • Seyahat süresince profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti   
 • ​Zorunlu seyahat sigortası
 • KDV

 

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış fonu (50 TL)
 • Vize ücreti
 • Ekstra turlar
 • Seyahat sigortası
 • Kişisel harcamalar

 

Call Center