Osmanlı'nın İzinde Saraybosna Saraybosna - İstanbul Batı ve Roma İmparatorluğu'nun ayrıldığı, Katolik, Ortadoks ve Osmanlı'nın buluştuğu başkent Saraybosna...

 

FIYATA DAHIL OLAN HIZMETLER 

 • Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı - Saraybosna Uluslararası Havalimanı gidiş, Saraybosna Uluslararası Havalimanı - İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
 • 3* ve 4* Saraybosna otellerinde 3 gece oda-kahvaltı konaklama,
 • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli,
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır).

 
FIYATA DAHIL OLMAYAN HIZMETLER 

 • 15 TL yurt dışı çıkış fonu, (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
 • Öğle ve akşam yemekleri,
 • Kişisel harcamalar,
 • Havalimanı - Otel - Havalimanı arası transferler,
 • Gezi boyunca tur lideri bulunmamaktadır.

 

 

1.Day

İstanbul-Saraybosna

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminalinde uçuş saatinden 2,30 saat önce Pegasus kontuarı önünde buluşuyoruz. Pegasus Hava Yolları ile Saraybosna Ululslararası Havalimanı'na uçuşumuz başlıyor. Saraybosna Ululslararası Havalimanı'na varışımız bagaj, pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından otelimize giriş. Üç büyük imparatorluğun tarihine şahitlik etmiş Saraybosna'yı keşfetme imkanı.

2.Day

Saraybosna

Uyandırma ve kahvaltının ardından gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından düzenlenecek tam günlük öğle yemekli Mostar-Poçitel ekstra turuna  (45 EUR) katılabilirler. Bu turumuzda özel otobüsümüzle otelimizden hareketle Mostar'a doğru yola çıkıyoruz. Mostar'a varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir turunda göreceğimiz en önemli eser şehrin simge yapısı Mostar Köprüsü olacak. Şehrin kalbinden geçen Neretva Nehri'ne Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında 456 adet kalıp taş ile inşa edilen Mostar Köprüsü şehre de adını verecek kadar önemli bir Osmanlı şaheseredir. Köprü, 1993 yılının Kasım ayında Hırvat topçularının günlerce süren ateşi sonucunda yıkıldı. Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere, Unesco ve Dünya Bankası'nın da desteğiyle bir Türk firması tarafından, nehirden çıkan orijinal taşları da kullanılarak yeniden inşa edilen köprü 2004 yılında tekrar açılmıştır. Mostar eski şehrinin Arnavut kaldırımlı dar sokaklarından yürüyerek ulaşacağımız Koski Mehmet Paşa Camii göreceğimiz bir diğer önemli eser olup, aynı zamanda en güzel köprü fotoğrafını çekebileceğimiz noktadır. Öğle yemeğimizin yerel bir restoranda alınmasının ardından rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar alışveriş ve kişisel keşifleriniz için serbest zaman. Bildirilen saatte toplanma ve gezimizin ikinci durağı Poçitel'e hareket. Unesco Dünya Mirasları Listesi'nde yer alan Poçitel, 1471 yılında Osmanlı İmparatorluğu'na geçmiş ve elden çıktığı 1878 yılına kadar stratejik önemini korumuştur. Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan köyde çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Burada verilecek çay ve kahve molasından sonra Saraybosna'ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3.Day

Saraybosna

Sabah kahvaltısının ardından günü dilediğiniz gibi değerlendirebilmemiz için serbest zaman.

4.Day

Saraybosna

Uçuş saatinden en az iki saat önce otelden ayrılış. Saraybosna Uluslarası Havalimanına gümrük işlemlerinden sonra Pegasus Hava Yolları ile İstanbul'a hareket, yaklaşık 2,5 saat sürecek yolculuğun ardından İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na varış ve turumuzun sonu.

 

SIK SORULAN SORULAR

 • Sağlık: Ülkeye girişlerde aşı zorunluluğu yoktur.
 • Vize: Bosna Hersek'e seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeden muaftır.
 • Uçuş Süresi: İstanbul - Saraybosna direkt uçuş 2 saattir.
 • Para Birimi: Ülkenin para birimi Bosna-Hersek Markı'dır. Ülkeye'nin bir çok yerinde kredi kartı ya da kendi para birimleri geçerlidir. 
 • Telefon Kullanımı: Cep telefon hattınız uluslararası dolaşıma (roaming) açıksa kullanılmaktadır. Gittiğiniz ülkede cep telefonunuz otomatik olarak operatör seçecektir. Cep telefonunuzu çok sık kullanıyorsanız mevcut operatörünüzden yurtdışı kullanım paketleri ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.  
 • Elektrik: Elektrik 220/230 volttur. C ve F tipi ikili prizler kullanılmaktadır. Yanınızda dönüştürücü bulundurmanıza gerek yoktur.
 • Alışveriş: Saraybosna'da ülke genelinde mağazalar 09.00 - 23.00 arası açıktır. Başçarşı'da bulunan bakır işlemeleri oldukça meşhurdur ve genel olarak uygun fiyatlara alışveriş yapabilirsiniz.

 

Call Center