Yılbaşı'nda Ürdün Akabe - İstanbul

Çölün kızgın sıcağına ve suyun inanılmaz varlığına şahit olup, bedevi hayatını deneyimleyip, çölde adrenalin dolu bir safariye hazır mısınız?

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul–Akabe/Amman-İstanbul arası Türk Hava Yolları ile ekonomi sınıf gidiş-dönüş uçak bileti,
 • Havalimanı vergisi,
 • Akabe’de 1 gece, Bedevi Kampı'nda 1 gece, Petra’da 1 gece, Ölü Deniz’de 1 gece ve Amman’da 1 gece olmak üzere toplam 4 gece oda kahvaltı konaklama,
 • Programda belirtilen tüm turlar,
 • Programda belirtilen 3 adet öğle yemeği ve 1 adet akşam yemeği,
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti,
 • Seyahat sağlık sigortası,
 • Yurtdışı çıkış harcı,
 • KDV.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Programda belirtilmeyen extra turlar,
 • Şoför bahşişleri,
 • Kişisel harcamalar.
1.Day

İstanbul-Akabe

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde saat 19:00’da buluşma. Bagaj, pasaport ve biniş işlemlerinden sonra, saat 01:30’da THY’nin TK818 sefer sayılı uçağı ile Akabe’ye hareket.

2.Day

Akabe-Bedevi Kampı

Yerel saat ile 03:00’da varışımızın ardından havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile otelimize transfer. Kısa bir dinlenmenin ardından alacağımız kahvaltı sonrası panoramik olarak gerçekleştireceğimiz Akabe şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda 16. yüzyılda Memlükler Dönemi'nde inşa edilen Akabe Kalesi, 1916 Arap İsyanının lideri ve şimdiki kralın büyük dedesi olan Sherif al-Hussein bin Ali Camisi ve Ortaçağ Dönemi'nde kurulan İslami şehir Ayla göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından yaklaşık 1 saatlik mesafede bulunan ve konaklamamızı yapacağımız Rum Vadisi’nde yer alan Bedevi kampına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi kampın restoranında alıp öğleden sonra yaklaşık 2 saat sürecek olan 4x4 jeep ler ile safari turumuzu gerçekleştiriyoruz. Tur sonrası kampa dönüş ve serbest zaman. Akşam yemeği kampta.

3.Day

Akabe-Petra

Sabah çok erken saatte kalkıp yaklaşık 1 saat sürecek Deve Safari turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzda güneşin doğuşunu izleme imkanımız olacak. Turun ardından kahvaltı için kampa dönüyoruz. Kahvaltı sonrası yaklaşık 2 saatlik mesafede bulunan Petra’ya hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alıp Petra gezimize başlıyoruz. Gezimiz esnasında The Siq, El-Hazne Binası, Amfi Tiyatro, Royal Tombs, Colonnadded Street, Qasr el-Bint ve El-Deir Manastırı göreceğimiz yerler arasındadır. Gezi sonrası otelimize transfer ve serbest zaman.

4.Day

Petra-Oludeniz

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Ölü Deniz’e doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergahımız üzerinde önce deniz seviyesinden 900 metre yukarıda yükselen üçgen platoda, eski şehri oluşturan antik duvarlarla çevrili kalesiyle ünlü Kerak kasabasına uğruyoruz. Daha sonra yaklaşık 1,5 saat uzaklıkta yer alan, Tevrat’a göre Hz. Musa’nın Vaat Edilen Toprakları gördüğü ve öldüğü dağ olan Nebo Dağı’nı görüyoruz. Ardından Kral Yolu üzerinde yer alan ve dünyada "Mozaikler Şehri" olarak bilinen Medeba’ya varıyoruz. Burada yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeği sonrası Medeba gezimizi gerçekleştiriyoruz. Gezimiz sonrası yaklaşık 1 saatlik mesafede bulunan Ölü Deniz’de ki otelimize transfer ve serbest zaman.

5.Day

Oludeniz-Amman

Kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saate kadar Ölü Deniz’de serbest zaman. Ardından yaklaşık 1 saat mesafede bulunan başkent Amman’a hareket ve varışın ardından otelimize transfer. Öğleden sonra Amman şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir turumuz esnasında Amman Kalesi, Herkül Tapınağı’nı göreceğiz. Ardından Jordan Archaeological Museum'u ziyaret edeceğiz. Müze ziyaretimiz sonası The Hashemite Plaza’ya devam edecek, Roman Tiyatrosu ve Odeon’u ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman.

6.Day

Amman-İstanbul

Sabaha karşı rehberimizin belirleyeceği saatte otelimizden ayrılıp havalimanına transferimizi gerçekleştireceğiz. Ardından Türk Hava Yolları’nın TK813 nolu seferi ile saat 06:10’da İstanbul’a hareket ve turumuzun sonu.

OTELLER
Aqaba          5* Oryx Aqaba Hotel vb. 
Wadi Rum    4* Mazayen Camp (Martian Tent)
Petra            5* Hyatt Zaman – 4* P Quattro – 4* Petra Moon vb.
Ölü Deniz     5* Holiday Inn Dead Sea vb.
Amman        4* Corp Amman Hotel vb.        

UÇUŞ DETAYLARI
İstanbul-Akabe       TK818    01:30 – 03:00    2 sa 30 dk
Amman-İstanbul     TK731    20:20 – 04:55    2 sa 25 dk

Call Center