Yılbaşında Budapeşte Budapeşte - İstanbul Tüm İhtişamıyla, Işıklar Şehri Budapeşte...
1.Day

İSTANBUL - BUDAPEŞTE

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali acenteniz kontuarı önünde siz değerli konuklarımızla 09.30’da buluşma. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 1033 sayılı tarifeli seferi ile 12.35’de Budapeşte’ye hareket. Yerel saat ile 12.40’da varışın ardından özel otobüsümüz ile Budapeşte şehir gezisi için alandan hareket ediyoruz. Budapeşte şehir gezisinde; yaklaşık 150 yıl Osmanlı hakimiyetinde kalan şehirde Osmanlı izlerini göreceksiniz. 17 Kasım 1873 yılında Budin ve Peşte’nin birleşmesi ile Macaristan’ın Başkenti olan Budapeşte şehir gezisi sırasında Kahramanlar Meydanı, Andrassy ve Rakoczi Caddeleri, Opera ve Sinagog Binaları, Budapeşte’nin simgesi sayılan 1884 -1904 yılları arasında yapılan 700 odalı Parlamento Binası, Tuna Nehri ve kıyıları, Erszebet Köprüsü, Balıkçılar Tabyası, Zincirli köprü, Kale ve Mathias Kilisesi, Citadella, Özgürlük heykeli panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Gezinin ardından serbest zaman, rehberinizin bilgilendireceği saatte otele transfer ve yerleşme. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Tuna Nehri’nin ikiye böldüğü, Avrupa’nın incisi Budapeşte’yi nehirden izleme ve binaların tarihini dinlerken içeceklerini yudumlama fırsatı bulacakları Tuna Nehri gezisine katılabilirsiniz. Avrupa’nın en iyi ışıklandırılan şehrinde Tuna nehrinden müthiş fotoğraflar çekerek unutulmaz anlara tanıklık edeceğimiz geziyi kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Gezi sonrası özel otobüsümüz ile otele transfer. Geceleme otelinizde

Ekstra Tuna Nehri Tekne Gezisi: 35 Euro (Kişi Başı) (Ulaşım, rehberlik,1 alkollü veya alkolsüz içecek dahildir.)

2.Day

Budapeşte

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra organize edilecek Bratislava ve Viyana gezisi: Opera, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater, Holfburg ve Müzeler bölgesi bulunmaktadır. Geziden sonra serbest zaman. Rehberinizin belirleyeceği saatte Bratislava şehir gezisi için Viyana’dan hareket. Bratislava, Slovakya Cumhuriyetinin başkenti ve en büyük şehridir. Tuna Nehri kıyısında yer alan şehir hem Avusturya'ya hem de Macaristan'a sınırdır. Dünyada bu şekilde iki devlete sınırı olan sadece iki tane başkent vardır. Şehir çok sayıda festivale ve ticari sergiye ev sahipliği yapmaktadır.  Gezi sonrası budapeşte’ye otele dönüyoruz. Geceleme otelinizde.

Ekstra Budapeşte ve Viyana gezisi: 90 Euro (Kişi Başı) 

3.Day

Budapeşte

Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, rehberiniz tarafından ekstra organize edilecek öğle yemekli Budapeşte şaheserleri - Estergon - Visegrad - Szentendre gezisine katılabilirler. Budapeşte şaheserleri gezisinde şehirde görülmesi gereken tüm noktaları rehberinizin eşliğinde şehrin merkez caddelerinden, Tuna kıyılarından, tarihi köprülerinden ve meydanlarından geçerek Kale bölgesini, Balıkçılar Tabyasını, Matyas Kilisesini ve Budapeste resmini en iyi görebileceğiniz ve çekebileceğiniz Citadella tepesine çıkacağız. Ardından bir Ortaçağ kalesi ve aynı zamanda av şatosu olan ihtişamlı Visegrad’ı ziyaret ediyoruz. Bu gezide Visegrad kalesi panoramik olarak görülecektir. Öğle yemeğini Rönesans atmosferinde alıyoruz. Öğle yemeği sonrası Estergon Katedralini, Osmanlı’dan kalan kalenin kalıntılarını geziyoruz. Daha sonra alışveriş için ‘Szentendre’ isimli bir kasabaya gidiyoruz. Macarların sanatçılar ve artistler kasabası Szentendre’de el işi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar, içkiler gibi pek çok şeyi bulabileceğiniz bu kasabada alışveriş yapabilir ve Tuna nehrine karşı kafelerinden birinde zaman geçirebilirsiniz. Rehberin bilgilendireceği saatte Budapeşte’ye transfer. Arzu eden misafirlerimiz için akşam rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan yemekli, içkili, müzikli eğlenceli Çigan Gecesi’ne katılma imkânı. Bu gezide gideceğimiz şarap mahzeninde hem yerel şarapların ve yemeklerin hem de Macar dansı ve müziğinin keyfini çıkaracaksınız. Sizlerde şovun bir parçası olabilirsiniz. Geceleme otelimizde. SEYAHAT DOLU YENİ BİR YIL DİLERİZ

Ekstra Budapeşte şaheserleri - Estergon - Visegrad - Szentendre gezisi: 65 Euro (Öğle Yemekli) (Kişi Başı)

Ekstra Çigan Gecesi: 180 Euro (Kişi Başı) (Ulaşım, rehberlik, 4 çeşit yemek, sınırsız alkollü veya alkolsüz içecek dahildir.)(YILBAŞI GALASI DAHİL)

4.Day

Budapeşte

Sabah erken alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 1034 tarifeli seferi ile 13.35’de İstanbul’a hareket. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından yerel saat ile 17.35’de İstanbul’a varış.

Fiyatlara dahil olan hizmetlerimiz;

 • Türk Havayolları İstanbul-Budapeşte-İstanbul uçak bileti,
 • 4* Otelde 3 gece konaklama, 
 • Sabah kahvaltıları, 
 • Alan- Otel- Alan transferleri, 
 • Alan karşılama, 
 • Panoramik Budapeşte şehir gezisi,
 • Türkçe rehberlik hizmetleri,
 • Şehir ve otel giriş vergileri,
 • KDV.

 

Fiyatlara dahil olmayan hizmetlerimiz;

 • Vize Ücreti, 
 • Seyahat sağlık ve vize sigortası, 
 • Yurtdışı Çıkış Harcı,  
 • Tüm otel ekstraları,  
 • Ekstra Geziler, 
 • Rehber ve şöfor tipleri

 

EKSTRA GEZİLER

Tuna Nehri Tekne Gezisi | 35 EUR 
Budapeşte Avrupa'nın incisi olarak tanımlanıyor. Buna inanabilmeniz için tekne gezisine çıkmanız olmazsa olmazlardan biridir. Zira Tuna'nın ikiye ayırdığı kentin her iki yakasındaki güzellikleri görebilmeniz icin şehri bir de nehirden gezmeniz gerekir. Teknede kulaklıklar vasıtası ile anlatımları dinleyerek binalarin tarihleri hakkında da bilgi sahibi olabileceksiniz. Geceleri aydınlatılan binalar muhteşem bir görüntü sergilemektedir. Bir yandan size ikram edilen içkinizi içerken diğer yandan bu romantik manzaranın keyfini çıkartabileceksiniz. 

 

Budapeşte Şaheserleri- Estergon – Visegrad - Szentendre Gezisi | 65 EUR (Yemekli)
Budapeşte Şaheserleri gezisinde rehberinizin eşliğinde şehrin merkez caddelerinden, Tuna kıyılarından, tarihi köprülerinden ve meydanlarından geçerek kale bölgesini, Balıkçılar Tabyasını, Matyas Kilisesini ve Budapeşte resmini en iyi görebilecegiz ve cekebilecegimiz Citadella Tepesine çıkacağı. Buradan sonra Estergon'a varışımız yaklaşık 1 saat sürecektir. Estergon Katedralini ve Osmanlı'dan kalan Kale'nin kalıntılarını gezeceğiz. İkinci durağımız bir ortaçag kalesi olan 'Visegrad'. Ortaçağ krallarının nufuzunun bir göstergesi olan ihtişamlı kale aynı zamanda bir av şatosudur. Ögle yemeğini Rönesans atmosferinde alacağız. Daha sonra alışveriş için ‘Szentendre’ isimli bir kasabaya gidiyoruz. Macarların sanatçılar ve artistler kasabası Szentendre’de el işi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar, içkiler gibi pek çok şeyi bulabileceğiniz bu kasabada alışveriş yapabilir ve Tuna nehrine karşı kafelerinden birinde zaman geçirebilirsiniz.
 
Çigan Gecesi Gezisi |180 EUR (Yemekli) (YILBAŞI GALASI DAHİL)
Macaristan denince akla gelen şeylerden biri de Çigan olsa gerek. Bu gezide gideceğimiz restoranımız aynı zamanda bir şarap mahzeni olup, burada hem yerel şarapların ve yemeklerin hem de Macar dansı ve müziğinin keyfini çıkartacaksınız. Unutmadan belirtelim, sizler de şovun bir parçası olabilirsiniz.

Viyana ve Bratislava Gezisi | 90 EUR
Son derece şirin bir başkent olan Bratislava gezisinde; Yahudi Soykırım Anıtı, Barlar Sokağı, Maria Theresa yürüyüş yolu, Mozart’ın 6 yaşında, F.Liszt’ in de 9 yaşında ilk konserini verdiği saray binaları, Michael Kulesi, Özgürlük ve Şehir Meydanları, Cafe Mayer, Napolyon’un Askeri, Opera Binası. Viyanada ise Opera, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater, Holfburg ve Müzeler bölgesi görülüp aynı günde 3 ülke başkenti görme fırsatına sahip olacaksınız.

 

Call Center