Sicilya&Napoli Bari - İstanbul

Kendinizi Bizans ve Roma kültürleri arasında, kültürler arası bir harikalar diyarında ve muhteşem manzaralara ev sahipliği yapan Güney İtalya’nın sahillerinde kaybolmuş hissedeceksiniz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Bari  / Napoli – İstanbul arası ekonomi sınıfı uçuş bileti,
 • Havalimanı vergileri,
 • Taranto’da 1 gece – Catania’da 1 gece – Palermo’da 1 gece – Cosenza’da 1 gece ve Napoli’de 2 gece olmak üzere toplam 6 gece oda + kahvaltı konaklama,
 • Villa San Giovanni – Messina / Messina – Villa San Giovanni tekne ücreti,
 • Programda belirtilen turlar,
 • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri,
 • Tüm şehirlerarası transferler,
 • Otel vergileri,
 • Türkçe rehberlik hizmetleri,
 • Seyahat sağlık sigortası,
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL),
 • KDV.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Programda belirtilmeyen ekstra turlar,
 • Programda belirtilmeyen Müze ve Ören yeri girişleri,
 • Şoför Bahşişleri,
 • Kişisel harcamalar
1.Day

İstanbul-Bari-Alberobello-Taranto

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 05:45’te buluşma. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK1445 tarifeli seferi ile saat 08:45’te Bari’ye hareket. Yerel saat ile saat 09:50'de Bari'ye varış. Varışımızın ardından panoramik olarak gerçekleştireceğimiz Bari şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz sırasında Aziz Nikola Bazilikası, Mercantile Meydanı, Margarita Tiyatrosu ve eski şehir görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Taranto’ya devam ediyoruz. Yol üzerinde önce Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Alberobello’ya geçiyoruz. Koni çatılı ve Trullo adı verilen evleriyle ünlü bu yeri gezdikten sonra konaklama yapacağımız Taranto’ya doğru devam ediyoruz. Varışımıza istinaden gerçekleştireceğimiz Taranto panoramik şehir turu sonrası konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz.

2.Day

Taranto-Catania

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve Catania’ya hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda Duomo Katedrali, Fontana Dell’elefante, Cumhuriyet Meydanı (Piazza Republica) ve Etna Caddesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası serbest zaman ve ardından konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz.

3.Day

Catania-Etna Yanardağı-Taormina-Palermo

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve otelimizden ayrılıyoruz. Önce Etna Yanardağı turumuzu gerçekleştiriyoruz. Avrupa’nın tek faal yanardağı olan Etna’yı gördükten sonra Taormina’ya geçiyoruz. Roma-Yunan tarzı tiyatroyu gezdikten sonra vereceğimiz serbest zaman sonrası Palermo’ya geçiyoruz. Varışımızın ardından gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda Cappella Palatina, San Giovanni Katedrali, Politeama Meydanı, Normanni Sarayı, Quattro Canti Meydanı, Via Roma ve Via Liberta caddeleri görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında otele transfer.

4.Day

Palermo-Cefalu-Messina-Cosenza

Kahvaltının ardından Messina’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde önce Tiran Denizi’nin kıyısında tipik bir balıkçı kasabası olan Cefalu’yu ziyaret ediyoruz. Deniz kıyısında ki kayaların içerisine yapılmış evleriyle ünlü olan bu şirin kasabada Katedral Meydanı, tarihi çamaşırhane ve balıkçılar kapısı göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası Messina’ya hareket ediyoruz. Varışımız sonrası gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turunda Carmine Kilisesi, Messina Katedrali, Orione Çesmesi, Santissima Annunziata dei Catalani kilisesi ve Messina astronomik saati görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası limana hareket ediyoruz. Messina boğazını geçerek konaklama için Cosenza bölgesine hareket ediyoruz. Otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

5.Day

Cosenza-Pompei-Napoli

Kahvaltının ardından çıkış işlemlerimizi tamamlıyor otelimizden ayrılarak Napoli’ye doğru hareket ediyoruz. Varışımızı takiben gerçekleştireceğimiz panoramik Napoli şehir turumuzda 16. Yüzyıl'da yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı’nı görüyoruz. Şehir turu sonrası Pompei turumuzu gerçekleştiriyoruz. Pompei turumuzda Bazilika, Forum, Fauna Evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası Napoli’de ki otelimize transfer.

6.Day

Napoli-Amalfi Kıyıları

Kahvaltının ardından Amalfi Kıyıları turumuzu gerçekleştirmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Turumuzda yüksek sarp kayalıklarından nefes kesen manzarası ve denize hakim renkli, sevimli köyleri, kıvrımlı ve dik yolları, süslü bahçeleri ve turkuaz suları ile İtalya’nın en güzel kıyı şeridi olan Amalfi Sahillerini görme imkanı yaşıyoruz. Ayrıca zıtlıklarıyla beraber tüm güzelliklerini sergileyen güney ve kuzey İtalya panoramasını görme şansını da yakalıyoruz. Gezimize İtalya'nın en romantik şehirlerinden biri olan Sorrento ile başlıyoruz. Yemyeşil sokakları ve çiçeklerle dolu meydanlarıyla Sorrento büyüsüne kapılıp, Positano üzerinden Ravello'ya geçiyoruz. Bütün evler üst üste konulmuş gibi görünen bu şehrin her yerini limon bahçeleri kaplıyor. Panoramik olarak ziyaret edeceğimiz Positano’da resim için vereceğimiz serbest zamanında ardından öğle yemeği ve alışveriş için Ravello’ya hareket ediyoruz. Serbest zamanın ardından Amalfi’ye doğru yola çıkıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz Amalfi Katedrali’ni görebilirken, arzu eden misafirlerimiz ise serbest zamanını Amalfi’nin güzel sokaklarında değerlendirebilir. Turumuz sonrası otelimize transfer ve serbest zaman.

7.Day

Napoli-İstanbul

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması. Rehberimizin belirleyeceği saatte Havalimanı'na transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK1454 seferi ile saat 19:35’te İstanbul'a hareket ve saat 22:55’te İstanbul'a varış.

OTELLER
Taranto     4* Hotel Best Western Hotel Ara Solis vb.
Catania     4* NH Catania Centro vb.
Palermo    4* Ibis Styles Palermo President vb.
Cosenza   4* Hotel Royal vb.
Napoli       4* American Hotel Pozzuoli , Holiday Inn Naples vb.

UÇUŞ DETAYLARI
İstanbul-Bari         TK1445     08:45 – 09:50     2 sa 05 dk    
Napoli-İstanbul     TK1454     19:35 – 22:55     2 sa 10 dk    

13 Kasım – 27 Aralık uçuş detayları
İstanbul-Bari         TK1445     14:25 – 14:20     2 sa 05 dk    
Napoli-İstanbul     TK1454     18:45 – 23:00     2 sa 10 dk

Call Center