Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Havayolları’yla İstanbul - Johannesburg / Cape Town - İstanbul  gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
 • Yerel havayollarıyla Johannesburg - Cape Town arası ekonomi sınıfı uçak bileti, 
 • Havalimanı vergileri,
 • 4 yıldızlı otellerde konaklama, 
 • Programda belirtilen kent gezileri, 
 • Programda belirtilen kent gezilerinde müze ve ören yeri giriş ücretleri, 
 • Havalimanı transferleri, 
 • Yerel rehberlik hizmeti, 
 • Seyahat güvence paketi, 
 • KDV.

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış harcı, 
 • Bahşişler, 
 • Lesedi Kültür Köyü gezisi ve öğle yemeği,
 • Pilanesberg Safari,
 • Masa Dağı ve Stellenbosh Çiftliği gezisi ve öğle yemeği,
 • Ümit Burnu gezisi ve öğle yemeği,
 • Robben Adası gezisi,
 • Öğle ve akşam yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler, 
 • Tüm transferler,
 • Fazla bagaj ücretleri,
 • İptal teminatlı seyahat sağlık sigortası, 
 • Kişisel harcamalar.

Havalimanı Transferi: 

 • Evden havalimanına tek yön yada gidiş dönüş kişiye özel transfer için satış departmanımıza başvurabilirsiniz. 

 

Vize: 

 • Güney Afrika Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hizmet, Yeşil ve Diplomatik Pasaport sahibi TC vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. 
 • Pasaportunuzun seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olmalıdır. 
 • Farklı bir ülkenin pasaportuyla seyahat etmek için vize prosedürleri hakkında satış departmanımıza danışabilirsiniz. 

 

Önemli Not: 

 • Bazı yapılar dışarıdan görülecektir. 
 • Üç kişilik oda satışı bu gezide yapılamamaktadır. 
 • Paket fiyata dahil olmayan çevre gezilerinin gerçekleşmesi için 20 kişinin katılımı gereklidir. 
 • Programda belirtilen gezilerin gün ve saatleri değişkenlik gösterebilir. 
 • Havayollarından kaynaklı saat değişikleri, rötar ve iptallerden acentemiz sorumlu değildir. 
 • Peninsula Tours zorunlu durumlarda program değiştirme hakkına sahiptir.

 

 

18 YAŞALTI ÇOCUKLAR İÇİN ÖNEMLİ UYARI
1. 18 Yaş altı misafirler için getirilmesi gereken evraklar ve bu konudaki bilgileri aşağıda bulabilirisiniz.

Bu konuda çok dikkatli olunması gerekiyor. Eksik evraklarla uçağa binmek mümkün değildir.   İlgili kanunlarda yapılan değişiklik gereği 01 Haziran 2015 tarhinden geçerli olmak üzere, 18 yaş altı tüm ziyaretçilerden doğum sertifikası istemektedir. T.C. Vatandaşları için Nüfus Müdürlüklerinden alınan Nüfüs Kayıt Örneği, yeminli tercümanda tercüman ettirildikten sonra doğum sertifikası yerine geçecektir. 

YENİ GÖÇMENLİK DÜZENLEMESİ

1. Ebeveynleri ile beraber seyahat eden çocuklar için gerekenler:  

Ebeveynler beraber seyahat ettikleri çocuk/çocukların ebeveynleri olduklarını ispatlayan doğum belgelerini ibraz etmekle yükümlüdürler.

Evlat edinilmiş çocuklar için ebeveynler evlat edinmiş olduklarını ispatlayan evlat edinme sertifikasını ibraz etmek mecburiyetindedirler.  

Açıklayıcı not: Bu uygulama hem Güney Afrika vatandaşlarına hem diğer yabancılara gidişte ve varışta uygulanacaktır. Doğum sertifikası vermeyen ülkelerden giriş/çıkış yapan yolcular için yetkili bir makamdan alınacak doğum sertifikası yerine geçecek bir belge ibraz edilmelidir. İbraz edilen bütün dokümanlar orijinal veya noter veya dengi bir makamdan onaylı kopyası olmalıdır. 

2. Ebeveynlerinden yalnızca biri ile beraber seyahat eden çocuklar için gerekenler:  

Ebeveynler beraber seyahat ettikleri çocuk/çocukların ebeveynleri olduklarını ispatlayan doğum belgelerini ibraz etmekle yükümlüdürler.

Doğum belgesinde kayıtlı seyahat etmeyen diğer ebeveynin,  çocuğun diğer ebeveyni ile beraber Güney Afrika’ya giriş ve/veya çıkış yapabileceğine dair yeminli muvafakatnamesi ibraz edilmelidir.

Tüm ebeveynlik hak ve sorumluluklarını veya yasal velayetini devreden mahkeme emri  ibraz edilmeli veya Doğum belgesinde kayıtlı ebeveynlerden birinin ölümü durumunda, vefat eden ebeveynin ölüm belgesi ibraz edilmelidir.

Seyahat etmeyen ebeveynin muvafakatname vermediği durumlarda, yasal olarak boşanmış çiftlerin de mahkeme emri ibraz etmeleri gerekmektedir.    Her iki ebeveynin de vefat ettiği ve çocuğun bir akrabası veya anne/babasının başka bir yetişkin yakını ile beraber seyahat ettiği durumlarda, çocuğa refakat eden kişi çocuk ile beraber Güney Afrika Cumhuriyeti’ne girdiğini veya Güney Afrika Cumhuriyeti’nden ayrıldığını Genel Müdürlüğe onaylatmalıdır. Açıklayıcı not: Muvafakatname tarihi seyahat tarihinden en fazla 3 ay öncesi olabilir.

3. Biyolojik ebeveyni olmayan yetişkinlerle seyahat eden çocuklar için gerekenler:

Yetişkin çocuğun doğum belgesinin bir kopyasını ibraz etmelidir.

Çocuğun ebeveynlerinin veya yasal velisinin ilgili kişinin çocuk ile seyahat edebileceğine dair muvafakatnamesi ibraz edilmelidir.

Çocuğun ebeveynlerinin veya yasal velisinin kimlik doküman ya da pasaport kopyaları ile Çocuğun ebeveynlerinin veya yasal velisinin iletişim bilgileri ibraz edilmelidir.     Her iki ebeveynin de vefat ettiği ve çocuğun bir akrabası veya anne/babasının başka bir yetişkin yakını ile beraber seyahat ettiği durumlarda, çocuğa refakat eden kişi çocuk ile beraber Güney Afrika Cumhuriyeti’ne girdiğini veya Güney Afrika Cumhuriyeti’nden ayrıldığını Sınır Polisine onaylatmalıdır.

4. Herhangi bir yetişkin ile beraber seyahat etmeyen çocuklar için gerekenler:

18 yaşından küçük kişilerin Güney Afrika’ya giriş ve çıkışlarında seyahat edebilmesi için anne ve babanın veya tek olarak ya da yasal varisinin bir mektup veya açıklama sunması gerekmektedir.

Eğer anne ve babanın biri bu belgeyi sunuyorsa, kendisinin tamamen vasilik hakkına sahip olduğunu gösteren mahkeme kararını da sunması  gerekmektedir.

Güney Afrika’da çocuğun kalacağı yerin ve çocuğu karşılayacak yetişkinin ikamet adresini ve iletişim bilgilerini içeren bir mektup ibraz edilmelidir. (iv) Güney Afrika’da çocuğu alacak kişinin kimlik kartı veya geçerli pasaport ve vize veya kalıcı oturum izni kopyası ibraz edilmelidir. (v) Çocuğun ebeveynlerinin ya da yasal velisinin iletişim bilgileri ibraz edilmelidir.  

5. 2005 yılı Çocuk Yasasında tanımlanan özel bakım altında olan çocuklar için gerekenler:  

Güney Afrika Cumhuriyeti’nden çıkış yapmadan önce, Çocuk Yasası’nın 169. Bölümünde öngörülen şekilde çocuğun ikamet ettiği Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nden alınan izin kâğıdının onaylı bir kopyası ibraz edilmelidir.  

 

GÜMRÜKTEN GEÇEBİLECEK ALKOL VE TÜTÜN MAMULLERİ

• Kişibaşı 200 sigara ve 20 sigar

• Kişibaşı 250g of sigara ya da pipo tütünü

• Kişibaşı  50ml parfüm ve 250ml eau de toilette 

• Kişibaşı 2 litre şarap  Kişibaşı ve 1 litre diğer alkollü içecekler    

 

İç hatlardaki kilo kısıtlamasını aşağıda bulabilirisiniz.

Kısacası kişibaşı 1 parça valiz ve 20 kg sınırlaması var. Kuralları özetlemek gerekirse: 10 kiloluk 2 valiz fazla kiloya giriyor 2 kişinin 30 kiloluk 1 parça valizi olması da fazla kiloya giriyor.  

 

1.Gün 31 Mayıs Cuma

İSTANBUL - JOHANNESBURG

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları'rı kontuarı önünde buluşma. Saat 02.10’da Türk Hava Yolları’nın TK 42 sefer sayılı uçuşuyla ile Johannesburg’a  hareket. Uçakta geceleme. Yerel saatle 11.25’te varış. Johannesburg kent gezisi: Houghton-Mandela Evi, Rosebank ve Sandton bölgeleri. Otele transfer. Otelde konaklama. 

2.Gün 01 Haziran Cumartesi

JOHANNESBURG - SUN CITY

Sun City’e hareket. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz için Lesedi Kültür gezisi: Güney Afrika’da yaşayan siyahi kabileler Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi’nin geleneksel yaşamlarını yakından gözlemleme imkânı. Köyde öğle yemeği. Sun City’e varışın ardından kent gezisi. Akşam saatlerinde otele transfer. Otelde konaklama. 

3.Gün 02 Haziran Pazar

SUN CITY

Tam gün serbest zaman ve Kayıp Şehir’i keşfetme fırsatı. Dileyen misafirlerimiz için Pilanesberg safari gezisi: Pilanesberg Ulusal Parkı’nda Büyük Beşli olarak tanımlanan aslan, leopar, fil, buffalo ve hippolari ayrıca 350 kuş türü, 65 sürüngen ve yüzlerce değişik hayvan çeşidini gözlemleme imkanı. Otelde konaklama. 

4.Gün 03 Haziran Pazartesi

JOHANNESBURG - CAPE TOWN

Havalimanina hareket. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz Aslan Parkı gezisine katılabilirler. Yerel havayollarıyla Cape Town’a uçuş. Varışın ardından Cape Town kent gezisi: Parlamento Binası, Company Gardens, Long Street, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli ve Adderly Caddesi. Otele transfer. Otelde konaklama.

5.Gün 04 Haziran Salı

CAPE TOWN

Tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için Masa Dağı ve Stellenbosh Çiftliği gezisi: Stellenbosh Kasabası, mahzenler, üzüm bağları, yerel içecek tadımı, Spier Çiftliği ve Eagle Encounter’da Güney Afrikanın vahşi kuşlarını gözlemleme imkanı. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Ardından Masa Dağı’na çıkış ve fotoğraf molası. Otelde konaklama. 

6.Gün 05 Haziran Çarşamba

CAPE TOWN

Tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için Ümit Burnu gezisi: Bantry Bay, Camps Bay ve Llandudno bölgeleri, balıkçı kasabası Hout Bay. Tekneyle Duiker Adası’ndaki Cape kürklü foklarını ve Boulders Sahili’nde Afrika Penguenlerini gözlemleme imkânı. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Öğleden sonra Afrika’nın en güneybatı köşesi olan Barthelomios Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve Cape Point’te dünyanın en yüksek fenerinin görülmesi. Akşam saatlerinde otele transfer. Otelde konaklama. 

7.Gün 06 Haziran Perşembe

CAPE TOWN

Tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için Robben Adası gezisi: Waterfront Limanı’ndan kalkan teknelerle Robben Adası’na gidiş. Nelson Mandela’nın 27 senelik hapis hayatının büyük bölümünü geçirdiği hapisanenin, siyasi mahkum olarak kalmış rehberler eşliğinde gezilmesi. Öğleden sonra otele dönüş. Otelde konaklama. 

8.Gün 07 Haziran Cuma

CAPE TOWN - İSTANBUL 

Havalimanı transfer saatine kadar serbest zaman. TK 45 sefer sayılı uçuşla saat 17.50’de İstanbul’a hareket. Uçakta geceleme. 

9.Gün 08 Haziran Cumartesi

İSTANBUL 

Yerel saatle 05.50’de varış. 

Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
+90 212 292 40 42
 
pweb@peninsula.com.tr
Paketler
Tarih
Tek Kişi Fiyatı
İki Kişi Fiyatı
Üç Kişi Fiyatı
Güney Afrika (Şeker Bayramı)
TRY
TRY
TRY
Güney Afrika (Şeker Bayramı)
Sezon
:
Gidiş/Varış
:
Johannesburg
Konaklama
:
4 Yıldızlı Oteller
Pansiyon
:
Oda Kahvaltı
Açıklama
:
Johannesburg, Lesedi Kültür Köyü, Sun City, Pilanesberg, Cape Town, Stellenbosh, Masa Dağı, Ümit Burnu, Roben Adası
Türk Hava Yolları
7 Gece 9 Gün
%0
İndirim
Satın Al
Sosyal Medya'da Paylaş
Tour Operators Click Here
Whatsapp ile görüş
+90 533 430 7477
Peninsula Tours | Call Center
Tıklayın Sizi Arayalım
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
Anladım