RegisterRemind My Password
Sign in

**** Programda belirtilen ekstra turlar minimum 20 kişiyle organize edilir. Rehberiniz tur programında gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
Not : Belirtilen otel kategorileri, gidilen destinasyondaki kriterler esas alınarak belirtilmiştir.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ
    Türk Hava Yolları ile İstanbul – Havana – İstanbul parkurunda uçak bileti,
    Havalimanı vergileri,
    Havanada belirtilen otel kategorisinde oda kahvaltı bazında 4 gece oda kahvaltı bazında konaklama
    Trinidad’da 1 gece herşey dahil konaklama
    Varedero’da 2 gece belirtilen otel kategorisinde herşey dahil konaklama
    Havana, Trinidad, Cienfuegos ve Santa Clara şehir turları 
    Havanda alınacak hoşgeldiniz kokteyli
    Yemeklerde alınacak limitli içecek
    Öğle yemekli Santa Clara şehir turu
    Havalimanı – otel – havalimanı transferleri
    Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri
   TURSAB Zorunlu mesleki sorumluluk sigortası


FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ
    Vize ücreti ve servis bedeli (50 Euro ),
    Zorunlu sigorta ücreti (20 Euro),
    Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,
    Yurt dışı çıkış harcı bedeli,
    Müze ve ören yerleri girişleri,
    Rehber ve şoför bahşişleri. 

Ekstra Turlar
Pınar del Rio & Vinales Gezisi                 
Gezi ücreti :  100 Dolar / Türkçe rehberlik + öğle yemeği + 1 adet içecek + transferler dahildir
Sabah otelimizden ayrılarak önce tütün tarlalarını gezecek, nasil yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek, ardından Pinar del Rio'daki Puro Fabrikası'na gideceğiz. Öğle yemeğimizin ardından, Los Jazmines Tepesinden Vinales Vadi manzarasını seyredecek, Cueva del Indio mağarasının muhteşem manzarasına tekne gezisi ile tanık olacağız.

Tropicana Show 
Gezi ücreti : 130 Dolar / Türkçe rehberlik + içecek + transferler dahildir.
Karayiplerin dünyaca meşhur Cabaret Show'u na gidiyoruz. Devrim öncesinde ünlü mafya babalarının özel masalarının bulunduğu gösteride 200 kişilik kalabalık bir dans ve müzik kadrosu bizlere unutulmaz bir gece yaşatacak, Küba dansları ve müzikleri ile içimizi ısıtacaklar...

 Devrim Müzesi Turu 
Gezi ücreti : 80 Dolar / Türkçe rehberlik + Öğle yemeği + transfer dahildir.
American arabalarıyla başlayacak olan turumuzu,  muhteşem Havana manzarasına sahip olan 
La Divina Pastora restaurant’da yiyeceğimiz öğle yemeği ile  bitireceğiz. 

Hemingway turu 
Gezi ücreti : 65 Dolar / Türkçe rehberlik + Öğle yemeği + transfer dahildir.
Ernest Hemingway’in Ambos Mundos otelde 7 yıl  kaldığı 511 nolu odayı, Havana’ya 20 dakika uzaktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan ünlü romanı “İhtiyar Balıkçı ve Deniz” yazdığı yer olan ve yazarın öğlen yemeklerini yediği Cojimar köyüne gidip Las Terezzas restaurantta öğle yemeğimizi alacağız. ‘’Çanlar Kimin için çalıyor ‘’ romanından kazandığı para ile aldığı, Muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’yı, bugün Hemingway müzesini olarak kullanılan evini gezme şansı bulacağını bu turu tavsiye ederiz
Havana Gece turu  (Akşam Yemeği ve Salsa )
Gezi ücreti : 85 Dolar / Türkçe rehberlik + akşam yemeği + transfer dahildir.
Compay Segundo ile birlikte çalmış Kübalı sanatçıların canlı ritmleri ve salsa dansları eşliğinde, Plaza de Vieja’da ki otantik restorantımızda, ıstakoz menulu keyifli bir akşam sizleri bekliyor.. Tabi ki Salsa ritimleri eşliğinde dans edeceğiniz bu geceyi kaçırmayın...

 Crusero Del Sol Tekne Turu  
Gezi ücreti : 135 Dolar / Türkçe rehberlik + öğle yemeği + şnorkel + transfer dahildir.
Marina Gaviota’dan bineceğiniz teknelerle hoşgeldiniz kokteyli eşliğinde Mercan resiflerine gidiyoruz. Rancho Cangrejo’yu ziyaret edecek, yunuslarla yüzmek ve şnorkelle dalış için fırsatımız olucak. Cayo Blanca’da alıcağımız deniz ürünlerinden oluşan öğle yemeğinden sonra yüzme ve güneşlenme için serbest saatlerimiz var... 
**fiyatlarımız minimum 20 kişi katılımı ile geçerli fiyatlardır.
Extra Turlar Toplamı : 595 Dolar

GEREKLİ BİLGİLER
Para Birimi    : Küba Pezosu
Dil        : Resmi dil İspanyolcadır
Telefon    : Ülke kodu +53. Ülke de iletişim oldukça zordur. Telefon çoğu yerde çekmez
Saat Dilimi    : Türkiye ile Küba arasında – 7 saat bulunmaktadır. Yani bizlerden 7 saat geridedirler. 
Uçuş Süreleri    : İstanbul – Havana arası uçuşlar yaklaşık olarak 16 saat sürmektedir.
Vize        : Türk Vatandaşlarına vize uygulaması bulunmaktadır.

 

PENINSULA TOURS, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

1.Day

ISTANBUL-HAVANA-VAREDERO

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş Terminali’nde, Türk Hava Yolları kontuarı önünde 22.30’da buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından, Türk Hava Yolları’nın TK 183 sefer sayılı direk uçuşu ile 01:10’da Havana’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile sabah 08:00’da Havana’ya varışımızda bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Varedero’ya doğru hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden herşey dahil konsepte konaklayacağımız otelimize giriş işlemlerimizi tamamlıyoruz. Günümüz dinlenmek üzere serbest.

2.Day

ISTANBUL-HAVANA-VAREDERO

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş Terminali’nde, Türk Hava Yolları kontuarı önünde 22.30’da buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından, Türk Hava Yolları’nın TK 183 sefer sayılı direk uçuşu ile 01:10’da Havana’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile sabah 08:00’da Havana’ya varışımızda bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Varedero’ya doğru hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden herşey dahil konsepte konaklayacağımız otelimize giriş işlemlerimizi tamamlıyoruz. Günümüz dinlenmek üzere serbest.

3.Day

VAREDERO

Kahvaltının ardından, herşey dahil otelimizde tüm günümüz serbest. Dilerseniz ekstra olarak düzenlencek olan Crusero Del Sol tekne turu gezimize katılabilirsiniz. Özel Katamaran gemisi ile yapacağımız gezimizde bizleri welcome kokteylleri ile karşılayacaklar. Mercan resiflerine yapacağımız bu güzel gezimiz esnasında, şnorkelle dalış yapma fırsatımız olacak. Rancho Cangrejo’yu ziyaret edip, yunus balıklarını yakından gözelemleme şansımız olacak. Cayo Blanca’da alacağımız deniz ürünlerinden oluşan öğle yemeğimizin ardından güneşlenme ve yüzme için serbest zamanımız olacak. Tut bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler. Akşam yemeğimizi herşey otelimizde alıyoruz.

4.Day

VAREDERO-SANTA CLARA-TRINIDAD

Kahvaltının ardından, otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Özel aracımız ile Che’yi efsaneleştiren Santa Clara şehrine doğru hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden alacağımız öğle yemeğimizin ardından Devrimin mimarlarından Che Guevera’nın anıtını görecek, döneme konu olmuş zırhlı tren müze parkını ziyaret edip, Parque Vidal’i ve Che Guevera’nın Mozolesini ve ünlü veda mektubunun yazılı olduğu anıtı ve heykeli göreceğiz. Tur bitimi Trinidad’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Odalara yerleşmenin ardından herşey dahil konaklayacağımız otelimizde günümüz serbest.

5.Day

TRINIDAD-CIENFUEGOS-HAVANA

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Koloniyel Dönem mimarisi özenle korunmuş, UNESCO’nun Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Trinidad’ı gezmeye başlıyoruz. Cristof Colomb, keşfe çıktığında okyanusun ardında bulacağı ilk kara parçasına baba-oğul-kutsal ruh adını vereceğine dair söz vermiş. İspanyolca’da üçleme anlamına gelen adı Colomb’un ilk bulduğu kara parçası. Rengarenk sokaklarında yapacağımız gezimiz esnasında, zaman ortadan kalkacak. Şeker üretimi ile zenginleşmiş şehirlerin başında gelen Trinidad’da Romantik müzeyi geziyoruz. Gezimiz esnasından Küba’ya özgü bir tat olan Canchanchara (Bal, limon suyu ve Rom) kokteylinden deneyebilirsiniz. Trinidad’a yapacağımız bu keyifli gezimizin ardından Cienfuegos’a doğru yola çıkıyoruz. Unesco tarafından koruma altına alınan şehir, ilk olarak 19.yy da Fransız yerleşimciler tarafından kurulmuştur. Jose Marti Parkı, Tomas Terry Tiyatrosu, Colegio de San Lorenzo, devlet binaları turumuz esnasında göreceğimiz yerler aradındadır. Öğle yemeğimizin ardından, Havana’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoryuz. Varışımıza istinaden otelimize transfer dinlenmek üzere serbest saatler.

6.Day

HAVANA

Kahvaltının ardından günümüz serbest, 01 Mayıs kutlamalarına katılmak üzere rehberimiz eşliğinde Devrim meydanına doğru gidiyoruz. 01 Mayıs kutlamalarını doyasıya yaşayacağımız günümüzün akşamına dilerseniz ekstra olarak düzenlenecek olan Tropicana Show’a katılabilirsiniz. Yüzlerce dansçı ve figurandan olşan showda birbirinden renkli Karayip şovları bizleri büyüleyecek. 

7.Day

HAVANA

Kahvaltının ardından, rehberimiz eşliğinde Havana’yı keşfetmek üzere yola çıkıyoruz. Bir uçtan diğerine 1300 km lik Küba’nın başkenti Havana, 1950’ li yıllardan kalma Amerikan arabaları, herbiri Barok mimarisi tarzında olan binalarla süslü sokakları, Fidel Castro’nun konuşmalarını yaptığı Devrim Meydanı, devrimden önce inşaa edilen ve ülkedeki devrim öncesi Amerikan etkisinin önemli mimarilerinden El Capitolio, Armas ve Katedral Meydanları, Morro Kalesi, Prado Caddesi, ünlü Malecon Sahil, Şeridi, Ernest Hemingway’inde gittiği barlar sokağı, Floridita ve La Bodequita del Medio ile bizleri tarihde yolculuğa çıkartacak. Ayrıca Kübalı el sanatçılarının eserlerini sergilediği Mercado de San Jose’den alış veriş yapma imkanımızda olacak. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler. Akşam dilerseniz ekstra olarak düzenlenecek olan müzikli akşam yemeğine katılabilirsiniz.

8.Day

HAVANA

Kahvaltının ardından günümüz serbest, dilerseniz ekstra olarak düzenlenecek olan Vinales & Pinar Del Rio turumuza katılarak gününüzü değerlendirebilirsiniz. Küba’nın meşhur purolarının yapıldığı Pınar Del Rio’yu ve tütünün yetiştirildiği çiftlik eviniz göreceğimiz gezimiz esnasında öğle yemeğimizi köy evlerinin bulunduğu Vinales Vadisinde alacağız. Ardından evrim sürecinin anlatıldığı dünyanın en büyük duvar resimlerinden olan The Mural de la Prehistoria’yı göreceğiz. Tur bitimi otelimize transfer. Dinlenmek üzere serbest saatler.

9.Day

HAVANA-ISTANBUL

Otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayıp, havalimanına doğru hareket ediyoruz. Pasaport ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 183 Sefer sayılı uçuşu ile 10:00’da İstanbul’a doğru hareket ediyoruz. Gecemiz uçakta geçiyor. (Uçağımız Caracas’da 1,5 saatlik bekleme ile yakıt ikmali gerçekleştiriyor.)

10.Day

ISTANBUL

Yerel saat ile 09:15’de İstanbul Atatürk Havalimanına hoş geldiniz.  

Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 212 292 40 42
 
pweb@peninsula.com.tr
Packets
Date
Single Price
Two Person Price
Three P. Price
Küba(Klasik)
Sezon
:
Depart/Arrival
:
HAVANA
Accomodations
:
5 YILDIZLI OTELLER
Board
:
ODA KAHVALTI
Description
:
Havana-Varedero-Santa Clara-Trinidad-Cienfuegos
TÜRK HAVA YOLLARI
7 Nights 10 Day(s)
%0
Discount
Buy Now
Shared Social Media
Route
Tour Operators Click Here
Conversation via Whatsapp
+90 533 430 7477
Peninsula Tours | Call Center
Click To Call
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
Anladım